Hudební divadlo Karlín definitivně doplnilo obsazení právě studované operety Polská krev Oskara Nedbala, která bude mít slavnostní premiéry už 17. a 18.září. Se souborem ji připravuje známý režisér, herec a dramatik Antonín Procházka, dirigent Kryštof Marek a budapešťský choreograf György Hesper.

Osoby a obsazení:

Statkář Jan Zaremba: Tomáš Bartůněk, Dalibor Tolaš
Helena, jeho dcera: Liana Sass, Martina Severová – Klinkovská
Hrabě Bolo Baraňski: Aleš Briscein, Martin Slavík, Marián Vojtko
Bronio Popiel: Bronislav Kotiš, Václav Vostarek
Wanda, primabalerína : Andrea Kalivodová, Martina Kociánová
Jadwiga, její matka: Pavla Břínková, Lenka Šmídová
Wlastek, Bolův komorník: Jan Ježek, Roman Škoda
Mirski: Jakub Šlégr

Mezi nejvýraznější změny patří přeobsazení role statkáře Zaremby, kde vedle Tomáše Bartůňka bude alternovat místo původně ohlášeného Vratislava Kříže plzeňský basbarytonista Dalibor Tolaš. V Plzni nastudoval řadu stěžejních rolí operního, operetního i muzikálového repertoáru. Mimoplzeňské publikum jej má v paměti hlavně díky titulní úloze Řeka Zorby, ve které vystoupil také na letošním festivalu DOKOŘÁN. Během prázdnin vystupuje i v muzikálu Romeo a Julie Zdeňka Bartáka na zámku Hluboká.
Doobsazení se dočkaly i dvě velké ženské role – Helenu Zarembovou bude krom Liany Sass hrát Martina Severová – Klinkovská a Wandu známá moderátorka a zpěvačka Martina Kociánová. Prvně jmenovaná umělkyně vystudovala operní zpěv u Libuše Lessmannové (1992–98) a Pavla Kamase (od 1999). Od roku 1992 působila v Národním divadle Brno, nejprve jako členka sboru, od roku 1994 jako sólistka. V roce 2004 se stala sólistkou zpěvohry Městského divadla Brno. Z jejích rolí jmenujme alespoň Minnie v Hello, Dolly, Kupida z Orfea v podsvětí či titulní úlohy v Rose Marii a Krásné Heleně.
Martinu Kociánovou mají diváci dodnes v paměti jako jednu z nejpopulárnějších „zprávařek“ TV Nova a Prima. Z Novy kdysi odešla kvůli účinkování v muzikálu Krysař. V HdK už zpívala Prince Orlovského v Netopýrovi, nyní nejčastěji spolupracuje s libereckou operou, kde nastudovala krom Orlovského Fenenu ve Verdiho Nabuccovi a zpívala i v Madame Butterfly, Faustovi a Markétce či v Rigolettovi. Nejnověji zde nastudovala titulní roli Káči ve Dvořákově opeře Čert a Káča.
O úlohu Bolova komorníka Wlastka se s Janem Ježkem podělí další populární tvář HdK, Roman Škoda.