Logo muzikálu The Last Ship

Stingův muzikál Poslední loď, který bude mít českou premiéru v Městském divadle Brno 16. února, zná své obsazení. Režíruje Stanislav Moša, dirigovat budou Dan Kalousek a František Šterbák.

V roce 2013 napsal Sting svůj první, velmi osobní muzikál, inspirovaný vlastními zážitky z dětství v anglickém námořním městě Wallsend, které je proslavené svými loděnicemi. Zdejší život se vždy točil kolem loděnice, v níž těžce pracující muži stavěli s ohromnou hrdostí velkolepé lodě. Muzikál Poslední loď ukazuje kolektivní sílu zdejší komunity, která čelí zániku lodního průmyslu, jenž zde měl velmi dlouhou a výraznou historii a formoval zdejší společnost. Zároveň vypráví romantický příběh Gideona Fletchera, který sní o jiné budoucnosti, touží cestovat po světě. Gideon opouští svůj život i lásku, aby když se po čtrnácti letech vrátí, najde loděnice v hluboké krizi a svou životní lásku po boku někoho jiného a uvědomuje si, že přišel o víc, než si kdy dovedl představit.

Oficiální premiéra na Broadwayi proběhla 26. října 2014 v Neil Simon Theatre. Muzikál obsahuje přes dvacet hudebních čísel, zahrnuje povětšinou původní písně, ale i dříve napsané skladby jako Island of Souls a All ThisTime ze Stingova alba The Soul Cages z roku 1991, také píseň When We Dance z desky Fieldof Gold z roku 1994 a skladbu Ghost Story z alba Brand New Day z roku 1999.

Na scénáři se podíleli slavní autoři John Logan, na jehož kontě jsou například filmové scénáře  Gladiátor, Skyfall či SweeneyTodd, a Brian Yorkey, který za libreto k muzikálu Next to normal získal Pullitzerovu cenu a naši diváci ho znají jako autora Děsnýho pátku. Yorkey o Stingově hudbě řekl: „Ačkoli je to na první poslech zřetelný Sting, zároveň jde o velmi dramatickou hudbu. Není to jen pop uvedený na divadle.“

Muzikál Poslední loď získal v roce 2015 dvě nominace na Cenu Tony.

 

Osoby a obsazení:

Meg Dawsonová:  Lucie Bergerová, Radka Coufalová

Gideon Fletcher: Kristian Pekar, Dušan Vitázek

Jackie White: Zdeněk Junák, Ladislav Kolář

Peggy Whiteová: Zdena Herfortová, Jana Musilová

Ellen Dawsonová: Viktória Matušovová, Dagmar Křížová

Fred Newlands: Petr Štěpán, Viktor Skála

Baronka Tynedale: Erika Kubálková, Alena Antalová

Adrian Sanderson: Aleš Slanina, Lukáš Janota

Davey Harrison: Jakub Uličník, Ondřej Studénka

Billy Thompson: Igor Ondříček, Stano Slovák

Dees Ferrymanová: Lenka Bartolšicová, Hana Kováříková

Mladý Gideon: Patrik Földeši, Marco Salvadori

Mladá Meg: Eliška Skálová, AlžbetaTrembecká

Joe Fletcher: Rastislav Gajdoš, Lukáš Vlček

Dělník v loděnici: Daniel Rymeš, Ondřej Halámek

Cathleen: Kristýna Daňhelová, Katarína Mikulová

Převozník: Robert Jícha, Tomáš Sagher

Company