Logo Saturday Night Fever

Městské divadlo Brno chystá další muzikálový hit. Horečka sobotní (Saturday Night Fever) bude mít premiéru 20. ledna na Hudební scéně. Zkoušky odstartoval režisér Stanislav Moša 16. listopadu.

„Britská hudební skupina Bee Gees se od poloviny 60. let pohybovala na vrcholu hudebních žebříčků. Na konci 70. let s velkým disco boomem zaznamenala obrovský úspěch a v roce 1978 získala Grammy za hudbu k filmu Saturday Night Fever. Hudební romantický film režiséra Johna Badhama byl teprve druhým snímkem, v němž se v hlavní roli objevil John Travolta, a odstartoval tak jeho hvězdnou kariéru. Travolta zde v květované košili, obtažených zvonových kalhotách a botách s vysokými podpatky v roli bravurního tanečníka Tonyho rozpoutal obrovskou vlnu zájmu o disco a stal se idolem milionů lidí po celém světě,“ říká dramaturgyně Klára Latzková.

Také divadelní verze vypráví příběh brooklynského mladíka Tonyho Manera, jehož jediným zájmem je trávit víkendy na místní diskotéce, což mu dovoluje zapomenout na všední ubíjející život. Jevištní adaptace filmového hitu měla světovou premiéru 5. května roku 1998 v londýnském Palladium Theater a hrála se zde přes dva roky. Následovalo broadwayské uvedení s více než pěti stovkami repríz a poté se rozpoutala celosvětová „horečka Horečky“. Od roku 2000 byl muzikál hrán v Argentině, Holandsku, Mexiku, Koreji, Španělsku, v roce 2004 proběhl i londýnský revival.  Česká premiéra se konala v roce 2014 v pražském Divadle Kalich. V Brně zazní v novém překladu Stanislava Moši a v Travoltově roli zejména divačky okouzlí Kristian Pekar nebo Marco Salvadori. V dalších rolích vystoupí Svetlana Janotová, Ivana Vaňková nebo Kristýna Daňhelová (Stephanie), Kateřina Marie Fialová, Dagmar Křížová (Annette), Daniel Rymeš, Radek Novotný (Bobby C.), Ondřej Studénka, Jakub Zedníček (Double J.) a řada dalších. Hudební nastudování mají na starosti Tomáš Küfhaber společně s Emou Mikeškovou, kostýmy v duchu 70. let navrhuje Andrea Kučerová a scénu německý výtvarník Christoph Weyers. Nedílnou součástí muzikálu i filmu jsou náročné choreografie, které v Brně secvičí Igor Barberić.