Mamma Mia, foto: Nová scéna Bratislava

Písně legendární švédské skupiny ABBA zazněly už také ve slovenštině. Od 10. listopadu se hraje slavný komediální muzikál Mamma Mia na Nové scéně v Bratislavě.

Děj muzikálu Mamma Mia! napsala britská dramatička Catherine Johnsonová. Název je odvozen od stejnojmenné písně Mamma Mia!, která byla kdysi velkým hitem. Na přípravě díla se od samého počátku podíleli Björn Ulvaeus a Benny Andersson, členové skupiny ABBA, kteří složili původní hudbu a texty. Stranou nezůstaly ani členky Abby, Anni-Frid Lyngstad patřila mezi finanční producenty, Agnetha Fältskog projekt podpořila účastí na švédské premiéře.

Dílo mělo premiéru v Londýně v dubnu 1999 a ihned se z něho stal divácký hit. Hrálo se už ve více než 270 městech po celém světě, vidělo ho 54 miliónů diváků a vydělalo přes 2 miliardy dolarů. Velký úspěch oslavila také filmová verze z roku 2008, ve které hrály ty největší filmové hvězdy jako Meryl Streep, Pierce Brosnan, Colin Firth, Stellan Skarsgard, Amanda Seyfried nebo Julie Walters.

Příběh vypráví o životě na malém řeckém ostrově. V předvečer své svatby pozve Sophie, v touze poznat svého pravého otce, tři muže, kteří se před 20 lety mihli životem její matky. Toto nečekané setkání po letech přinese nejednu komickou situaci.

Libreto muzikálu do slovenštiny přeložila  Alexandra Ruppeldtová, texty slavných písní Martin Sarvaš. Režisérem představení je Svetozár Sprušanský.

Mamma Mia, foto: Nová scéna Bratislava

Benny Anderson a Björn Ulvaeus, Catherine Johnson: Mamma Mia!

režie: Svetozár Sprušanský
překlad: Alexandra Ruppeldtová
texty písní: Martin Sarvaš
hudební nastudování a dirigent: Ľubomír Dolný
sbormistr, korepetice: Iveta Weis Viskupová
choreografie: Silvia Beláková
výtvarná supervize: Alexandra Grusková
kostýmy a scéna: Diana Strauszová

 

Osoby a obsazení:

Donna: Katarína Hasprová, Soňa Norisová
Sofia: Romana Dang Van, Miroslava Drínová
Tanja: Jana Hubinská, Sisa Sklovska
Rosie: Jeanette Švoňavská, Zuzana Vačková
Sam: Marcel Ochránek, Róbert Halák
Harry: Martin Kaprálik
Bill: Peter Kočiš, Pavol Plevčík
Sky: Dárius Koči, Patrik Vyskočil
Ali: Martina Dolná
Lisa: Lenka Machciníková, Barbora Hlinková
Eddie: Vladislav Plevčík
Feferón: Lukáš Pišta
Farár: Dušan Kaprálik

a další

Mamma Mia, foto: Nová scéna Bratislava