Po úmorných letních vedrech se můžete příjemně přeladit do nastávající podzimní a zimní atmosféry v divadle Hybernia s původním českým muzikálem SNĚHOVÁ KRÁLOVNA, který s drobnými úpravami oproti minulé sezóně uvádí agentury Pixa-pro, MusicModelTrust a Barták music. Muzikál má od své premiéry 20. září 2014 za sebou již 70 úspěšných repríz a na prkna divadla Hybernia se od 11. října 2015 vrací v sérii dalších dvaceti představení.

Sněhová královna je patrně nejznámější pohádkou H.CH. Andersena. Příběh je smutný, ponurý, ale autoři libreta Jan a Alena Pixovi jej převyprávěli tak, aby se diváci i zasmáli a pobavili. Inscenaci umocňuje působivá hudba hitmakera Zdeňka Bartáka v nápaditých aranžích jeho syna Daniela. Téměř dvouhodinové představení dokážou jedním dechem sledovat i ti nejmenší diváci, nikdo nemá čas se nudit. Texty písní napsala Kristýna Pixová, text písně Sněhová královna Ondřej Suchý. Působivou scénu navrhl Martin Černý, pestré kostýmy pochází z dílny kostýmní výtvarnice Kateřiny Bláhové. Choreografie celého muzikálu nastudovala Helena Peerová, závěrečnou choreografii souboje nově připravila choreografka Petra Parvoničová. Režie se ujal známý herec a režisér Lumír Olšovský.

Hlavním dějovým motivem zůstává velká láska Gerdy a její statečná cesta za vysvobozením milovaného Kaye. Na rozdíl od původní pohádky Gerda a Kay nejsou děti, ale mladí lidé, kteří mají před svatbou. Sněhová královna je složitá rozporuplná osobnost, zápasí v ní dobro se zlem, a ty jsou v muzikálu ztělesněny dvěma postavami – ONA je zlo a ON – dobro. Za ztvárnění postavy ONY byla v letošním roce nominována Michaela Nosková na divadelní cenu Thálie. Vynikajícím způsobem ztvárňují tuto roli i obě alternace – Linda Finková, nebo Michaela Zemánková. Dobro – postava ON, v podání vynikajících herců a zpěváků Daniela Bartáka, Lumíra Olšovského, nebo Petera Strenáčika je opravdu silným zážitkem.
V činoherní roli Sněhové královny se střídají Dáda Patrasová a Mahulena Bočanová, v roli rozmarné letní princezny Sabina Laurinová a Eva Kleinová. Velkým hereckým úkolem je v muzikálu čtyřrole, ve které dostali příležitost Felix Slováček jr. a Jan Vlas.

V rolích Gerdy se budou nadále střídat Ivanka Korolová, Míša Sejnová a Anna Julie Slováčková, které spolu s Kayi – Davidem Gránským a Janem Kopečným, pro své diváky vymyslely podzimní soutěž. Pokud natočíte sebe nebo svého kamaráda, jak zpívá píseň Sněhová královna a nahrávku přidáte na facebook Sněhové královny, můžete vyhrát vstupenky, programy a CD z muzikálu. Na pět nejlepších čeká krásný večer se všemi Gerdami a Kayi v luxusní restauraci v Praze. Proto neváhejte, točte a nahrávejte ! Podrobné informace o soutěži i o muzikálu najdete na webových stránkách www.snehovakralovna.cz


Ilustrační foto: Produkce muzikálu Sněhová královna

Vstupenky na zmiňované představení můžete zakoupit zde.Ticketportal