Muzikál pro celou rodinu Sněhová královna hitmakera Zdeňka Bartáka (scénář napsali Jan a Alena Pixovi, texty písní Kristýna Pixová, hudební aranžmá a nahrávka pochází z dílny Daniela Bartáka) sklízí úspěchy v Divadle Hybernia už od své podzimní premiéry. Není se tedy co divit, že světlo světa brzy spatřilo i CD s písněmi z tohoto muzikálu, které bylo pokřtěno v prosinci. Nové album zcela netradičně křtily děti známých osobností – dcera Sagvana Tofiho a dcery Hanky Kynychové. A také malý Kay a malá Gerda přímo z muzikálu – Filip Antonio a Kateřina Průšová.

Muzikál je volným zpracováním stejnojmenné pohádky dánského spisovatele H. Ch. Andersena (1805 – 1875), který autoři přizpůsobili žánru, velkému jevišti i současnému dětskému a rodinnému divákovi. Kromě jiných těmi nejzásadnějšími změnami jsou postavy Gerdy a Kaye. Nejsou to děti, ale mladí lidé, kteří mají před svatbou. Sněhová královna není prvoplánově zlá, ale zápasí v ní dobro se zlem. Jejich zosobněním jsou dvě nové postavy příběhu – dva rádci – hodný ON a zlá ONA. Statečná Gerda pak za vysvobozením svého Kaye projde do zimního království Sněhové královny všemi ročními obdobími a v každém se setkává s jejich vládkyněmi – Jarní vílou, Letní princeznou a Podzimní loupežnicí.

Sněhová královna měla premiéru 20. září 2014 v Divadle Hybernia a do dnešního dne zaznamenala již tři desítky zcela vyprodaných repríz. Hraje se nejen pro rodiče a děti, ale i pro školy. Přestože představení trvá s přestávkou dvě a půl hodiny, vydrží je s napětím sledovat i malé děti. Nadčasový příběh, podobenství, líbivá hudba, osobitý humor, výpravné kostýmy, scéna a herecké a pěvecké výkony však zaujmou a pobaví i diváka dospělého.

Track list Sněhová královna:

1. Sněhová královna – Předehra
2. Má smysl žít – Jan Kopečny, Michaela Sejnová, company
3. Buď má, buď můj – David Gránský, Ivana Korolová
4. Doba zlá – Peter Strenáčik, Linda Finková
5. Ztrácíš sílu – Daniel Barták
6. Láska k neznámé královně – Jan Kopečný, company
7. Soused Vrána – Jan Vlas
8. Kayi, Kayi 1 – Ivana Korolová, company
9. Natrhej si luční kvítí – Dita Hořínková, company
10. Ukolébavka – B.Rajnišová, P.Strenáčik, M.Nosková, D.Patrasová, company
11. Karneval – Felix Slováček jr., company
12. Já toužím žít – Sabina Laurinová
13. Píseň prince – Felix Slováček jr.
14. Ztrácím vás – David Gránský, Daniel Barták
15. Sněhová královna – Michaela Nosková (text O.Suchý)
16. Lou, lou, loupežníci – Martina Pártlová, company
17. Kayi, Kayi 2 – Anna Julie Slováčková
18. Cesta do ledového království – Anna Julie Slováčková, company
19. Jsme si tak cizí – Jan Kopečny, Michaela Sejnová
20. Souboj vloček – orchestral
21. Finále – P.Strenáčik, I.Korolová, D.Gránský, E.Ochmanová, company

NOVINKOVÉ ALBUM MÁTE NYNÍ MOŽNOST ZÍSKAT JAKO VÝHRU V NAŠÍ SOUTĚŽI A TO DOKONCE V PĚTI EXEMPLÁŘÍCH! NEVÁHEJTE A HRAJTE! STAČÍ ODPOVĚDĚT NA SOUTĚŽNÍ OTÁZKU:

KTERÁ POPULÁRNÍ HEREČKA ALTERNUJE S DAGMAR PATRASOVOU TITULNÍ ROLI SNĚHOVÉ KRÁLOVNY?

a) Dagmar Havlová
b) Mahulena Bočanová
c) Ivana Chýlková

Svoji odpověď spolu s emailovým spojením napište jednoduše do komentáře pod článkem do nedělní půlnoci 25. ledna 2015 a jedno z pěti CD SNĚHOVÁ KRÁLOVNA může být vaše. Odpověď ani mailová adresa se nezobrazí ostatním uživatelům a přístup k nim má pouze administrátor webu. Těšíme se na vaše tipy!

Foto: Snímky laskavě poskytla agentura Pixa – pro

Vstupenky na zmiňované představení můžete zakoupit zde.Ticketportal