Po dvou letech, tedy přesně po 735 dnech, přichází po rodinném muzikálu Kapka medu pro Verunku do divadla Hybernia další nový původní český muzikál pro děti i dospělé s názvem Sněhová královna. Muzikál napsali velmi volně na motivy pohádky H. Ch. Andersena Alena a Jana Pixových, hudba pochází z tvůrčí dílny známého hitmakera Zdeňka Bartáka, který už sklidil s řadou titulů úspěchy jak u nás, tak v zahraničí. Na realizaci nového projektu spojily své síly dvě produkční společnosti – Pixa-pro a MusicModelTrust Felixe Slováčka a Dagmar Patrasové. Ta se v muzikálu představí v titulní roli.

Původní známý pohádkový příběh autoři přizpůsobili velkému jevišti a výpravné hudební podívané pro všechny generace. Hlavním dějovým motivem zůstává velká láska Gerdy a její statečná cesta za vysvobozením milovaného Kaye. Na rozdíl od původní pohádky Gerda a Kay nejsou děti, ale mladí lidé, kteří mají před svatbou. Sněhová královna je rozporuplná bytost, zápasí v ní dobro se zlem, jež v muzikálu ztělesní dvě postavy – ONA zlo, ON dobro. Autoři do příběhu přidali další nové postavičky a naopak jiné, zejména zvířecí, z původního příběhu vynechali. Přes všechny starosti Gerdy a její napínavou cestu příběh rozhodně nebude ponurý a smutný, naopak, situace a jednotlivé charaktery naplní milý humor, který pobaví nejen malé, ale i velké diváky.

Silnou složkou muzikálu bude jednoznačně hudba Zdeňka Bartáka, která vždy přesně vystihuje nálady, povahy jednotlivých rolí, dramatičnost příběhu i humorné situace, to všechno v moderním aranžmá Daniela Bartáka. Vizuální stránku inscenace obstará scénograf Martin Černý a kostýmní návrhářka Kateřina Bláhova, choreografie secvičí Helena Peerová. A v první řadě se o režii napínavého příběhu postará úspěšný muzikálový režisér Lumír Olšovský.

Konkurzy na muzikál prošlo přes tři sta uchazečů, z nichž byli po dlouhých úvahách a diskuzích vybráni ti nejlepší, kteří nejlépe odpovídali typům jednotlivých postav. Premiéra se uskuteční 20. září letošního roku.

SNĚHOVÁ KRÁLOVNA, rodinný muzikál

HUDBA: Zdeněk Barták
HUDEBNÍ ARANŽMÁ A NAHRÁVKA: Daniel Barták
TEXTY PÍSNÍ: Kristýna Pixová
SCÉNÁŘ: Alena a Jan Pixovi

REŽIE: Lumír Olšovský
CHOREOGRAFIE: Helena Peerová
SCÉNA: Martin Černý
KOSTÝMY: Kateřina Bláhová
PRODUKCE : Lenka Pixová

Osoby a obsazení:

SNĚHOVÁ KRÁLOVNA: Dagmar Patrasová / Mahulena Bočanová
ONA: Michaela Nosková / Martina Bártová
ON: Lumír Olšovský/ Daniel Barták/ Peter Strenáčik
GERDA: Ivana Korolová / Míša Sejnová / Anna Julie Slováčková
KAY: David Gránský / Jan Kopečný
JARNÍ VÍLA : Dita Hořínková/ Barbora Rajnišová (Jaroslava Kretschmerová?)
LETNÍ PRINCEZNA: Sabina Laurinová / Eva Kleinová ( Ivana Jirešová)
PODZIMNÍ LOUPEŽNICE: Vlasta Žehrová / Linda Finková
PAN VRÁNA, ZAHRADNÍK, PRINC, LOUPEŽNÍK: Felix Slováček jun. / Jan Vlas
LOUPEŽNICE LÚ: Eliška Ochmanová
a company

Foto: Petr Novotný (snímky laskavě poskytla Pixa Production)