Z neuvěřitelných 486 účastníků konkurzu si mohl vybrat tým režiséra Antonína Procházky české představitele celosvětově úspěšného komediálního muzikálu Mimma Mia!. Nakonec uspěla plejáda už známých muzikálových hvězd, ale také třeba vítězka Česko-Slovenské Superstar Sabina Křováková, jejíž snímek se zároveň stává tváří projektu, který bude mít premiéru v pražském Kongresovém centru 15. prosince tohoto roku. Zahraje si po buku například Aleny Antalové, Ivany Chýlkové, Jiřího Langmajera nebo Romana Vojtka. Většina úloh bude mít hned trojí alternaci. Kupříkladu o postavu Donny, kterou ve filmové verzi hrála Meryl Streepová, se podělí již zmíněná Antalová s Leonou Machálkovou a Danielou Šinkorovou.

Příběh muzikálu se odehrává na malém řeckém ostrově. V předvečer své svatby pozve dívka Sophie tři muže, kteří se před 20 lety mihli životem její matky, někdejší zpěvačky Donny. Jeden z nich by mohl být jejím otcem. Nečekané setkání po letech přinese řadu komických situací a překvapivé rozuzlení. Děj svižně posouvají písně skupiny ABBA, mezi nimiž nechybí legendární hity “Money, Money, Money”, “Super Trouper”, “Thank You For The Music”, “Dancing Queen”, “Mamma Mia” nebo “The Winner Takes It All”. Všechna hudební čísla zazní živě za doprovodu orchestru, který povede dirigent Dalibor Kapras.

“Zájem o účinkování v muzikálu byl zcela mimořádný, zejména díky celosvětově známým písničkám skupiny Abba,” říká režisér Antonín Procházka.
“Mamma Mia! už vidělo ve světě přes 54 miliónů diváků a my jej publiku nabídneme ve vlastním nastudování a výpravě. Když jsem tenhle titul viděl před časem na West Endu, říkal jsem si, že jej nikdy nemůžeme u nás uvést, protože na tohle prostě nemáme lidi. Ale konkurzy mě přesvědčily, že nejenže lidi máme, ale dokonce ve třech alternacích. Je vidět, že český muzikálový svět se nezastaví už před ničím. Takže nezbývá než věřit, že i naše inscenace bude jiskřit, že to bude sekt a ne burčák” věří Procházka.

Scénu navrhne Radek Havlíček, kostýmy Roman Šolc a choreografie nacvičí Ivana Hannichová. Čeština bude v pořadí patnáctým jazykem, kterým “muzikálová ABBA” zazpívá. Notoricky známé písně překládá do češtiny Adam Novák. Ten už je se scénářem a pětadvaceti texty hotov, zbývá jen licenční schválení překladu.

Dosud známé obsazení rolí (bude ještě doplněno):

Donna: Alena ANTALOVÁ / Leona MACHÁLKOVÁ / Daniela ŠINKOROVÁ
Sophie: Hana HOLIŠOVÁ / Sabina KŘOVÁKOVÁ
Sky: Michael FORET
Harry: Pavel VÍTEK / Roman VOJTEK
Bill: Petr KOLÁŘ / Tomáš TRAPL
Sam: Jiří LANGMAJER
Tanya: Ivana CHÝLKOVÁ / Radka FIŠAROVÁ / Michaela NOSKOVÁ
Rosie: Jitka ASTEROVÁ / Jaroslava KRETSCHMEROVÁ / Hana KŘÍŽKOVÁ

Ilustrační foto: Produkce muzikálu Mamma Mia