Sister Act

Sister Act

Po letošních novinkách Bonnie a Clyde a Čas růží chystá na příští podzim Hudební divadlo Karlín další světový muzikálový hit – Sestra v akci, v originálu Sister Act. Premiéra je naplánovaná na říjen 2017. Konkurzy proběhnou už v únoru.

Muzikál s hudbou Alana Menkela a texty Glena Slatera vznikl na motivy slavné hollywoodské komedie z roku 1992. Ta vypráví příběh cílevědomé, ale nijak zvlášť úspěšné zpěvačky nočního klubu Deloris van Cartier. Když se stane svědkyní vraždy, vezme si policie Deloris pod ochranu a dovede ji na jediné místo, které jí může nabídnout opravdové bezpečí: do kláštera! V převlečení za jeptišku si rychle získá přízeň sester – jen přísná Matka představená není vůbec nadšena novou klášterní začkou. Ale Deloris není nikdo, kdo by jen tiše seděl a čekal. Její život je hudba a bez zpívání nemůže být. Tak pomůže sladit rozladěný klášterní sbor a postará se o to, aby slabé hlasy jeptišek zněly opravdu jako božský chorál. Kromě toho Deloris se sestrami zcela pomůže zchátralému kostelu k novému lesku – a riskuje tím, že se prozradí její tajné přestrojení. Zločinci jsou totiž už na stopě…

Muzikál byl nejprve uváděn „na zkoušku“ v menších amerických divadlech. Oficiální premiéry se pak dočkal v Londýně v červnu roku 2009. Na newyorskou Broadway pronikl o dva roky později a získal 5 nominací na prestižní ceny Tony. Dále byl muzikál Sister Act uváděn například v Německu, Rakousku nebo Japonsku. Pro českou premiéru jej překládá Adam Novák.

 

Hudební divadlo Karlín vypisuje konkurz do těchto rolí:

Deloris Van Cartier – impulzivní zpěvačka, která nemá v showbyznysu zdaleka vyhráno. Spoléhá se na podvodníka Curtise, který ji vodí za nos v osobním životě a jako její impresário (písně č. 1 a 17)

Curtis – vůdce zločinného gangu, podvodník, křivák, vrah, frajírek, který si s Deloris pohrává, je ženatý a dává Deloris jako vánoční dárek věc po své manželce (píseň č. 6)

Matka představená – skvělá zpěvačka s výrazným komediálním talentem. Vzhledem ke své funkci nebude nejmladší (písně č. 4 a 11)

Sestra Mary Robert – novicka (písně č. 15, 5 a 11)

Sestra Mary Patrick – také mladá (písně č. 5 a 11)

Sestra Mary Lazarus – stará (písně č. 5 a 11)

Sestra Mary Martin of Tours (písně č. 5 a 11)

Sestra Mary Theresa – velmi stará (písně č. 5 a 11)

Monsignor O’Hara – nezpívaná role. Laskavý muž se smyslem pro humor. Věk – od středních let výše

Eddie – policajt, bývalý spolužák Deloris ze základní školy. Trochu nemotorný dobrák. Musí dobře zpívat (píseň č. 7)

TJ, Joey, Pablo – tři poskokové Curtise, všichni zpívají a hrají (píseň č. 12)

Michelle, Tina – vokalistky Deloris (píseň č. 1)

Ženská pěvecká a taneční company (písně č. 5 a 11)

Mužská pěvecká a taneční company (píseň č. 12)

Taneční company

 

Info ke konkurzu

Termíny: 12. a 13. února 2017, zápis od 8:00.

Místo: V prostorách Hudebního divadla Karlín, Křižíkova 10, Praha 8.

Dispozice: Všichni přihlášení zájemci si připraví písně dle zvolené role. Na konkurz si můžete přinést vlastní základy (1. pouze na USB flash disku, 2. pouze konkurzové písně, 3. formát mp3), či využít doprovod korepetitora.

Více informací a formulář ke stažení naleznete na www.hdk.cz

Ilustrační foto: Logo zahraniční produkce (repro redakce)