Pokud si chcete zahrát v legendárním muzikálu Jekyll a Hyde Franka Wildhorna, měly by vaše kroky zamířit do Brna. Městské divadlo Brno totiž právě vypsalo konkurz na obsazení hlavních a vedlejších rolí ve zmíněném americkém muzikálovém hororu.

Připomeňme, že americký muzikál Jekyll & Hyde je inspirován novelou Podivný případ dr. Jekylla a pana Hyda od skotského spisovatele Roberta Louise Stevensona (1850-1894). Jeho hlavním hrdinou je bytost dvou podob těla i duše Jekyll-Hyde. Dr. Jekyll je vážený vědec, který ve snaze nalézt lék pro svého duševně nemocného otce objeví recept na potlačení části osobnosti. Svůj přípravek vyzkouší sám na sobě. Promění se v ďábelského Edwarda Hyda, který je ztělesněním všeho špatného, co v člověku je. Bezuzdě páchá brutální vraždy. Dokáže se ale pomocí léku opět stát původním Dr. Jekyllem. Jekyll se snaží se směs zdokonalit, ale po určité době zjišťuje, že se mu návraty do podoby slušného a dobrého Jekylla přestávají dařit. Aby mohl strašného Hyda sprovodit ze světa, musí Jekyll dokázat zničit sám sebe.

Hudbu muzikálu složil Frank Wildhorn, libreto je dílem Leslie Bricuse.
Od své premiéry v Houstonu v roce 1990 se muzikál dokázal přes celoamerické turné probojovat až na Broadway, odkud se rozletěl do celého světa. Českou premiéru měl v roce 2005 v Hudebním divadle Karlín.

Městské divadlo Brno vypisuje konkurz na obsazení hlavních a vedlejších rolí do nově připravovaného muzikálu „JEKYLL & HYDE“ (s premiérou 12. listopadu 2011):

První kolo konkurzu (pěvecká a taneční část) se koná 11. června 2011.
Druhé kolo (pouze pro vybrané z 1. kola) se uskuteční 12. června t.r.

Podmínky

věk: 18 – 60 let
profesionální pěvecká průprava
herecké zkušenosti
základní pohybové schopnosti
zaslání online přihlášky s fotem

Zpěv:

1/ jedna libovolná píseň
2/ jedna píseň z „Jekylla & Hyda“ – česky

Vlastní notové materiály či podklady pro zpěv si účastníci konkurzu musí vzít s sebou.
Korepetitor a zvukař budou u konkurzu zajištěni divadlem.

Online přihlášky zveřejněné na http://www.mdb.cz lze zasílat nejpozději do 7. června.