Tedy přesněji řečeno se profesionálové z Broadwaye přijeli ukázat ve čtvrtek 19. března 2015 do Plzně. V 19 hodin začal ve velkém sále Měšťanské besedy koncert Plzeňské filharmonie s názvem Přijela k nám Broadway pod taktovkou Carla Topilowa. O zpěv se postarali Lindsey Falduto a Daniel Fosha, kteří ve svém podání doplnili skvělý orchestr muzikálovým zpěvem. I ti, kteří nejsou velkými znalci muzikálové tvorby, jistě znali některé známé melodie. Diváci pomohli umělcům se zpěvem a ti odvážnější si mohli i zatančit. Carl Topilow nejen zapojoval publikum do představení, ale bavil jej i svými sóly na klarinet. Mimo to také skvěle uváděl každou skladbu, přidal informace o muzikálu, ze kterého byla vybrána a zasvětil diváky do děje a situace, kterou daná skladba vykresluje. Jeho anglické komentáře byly překládány do češtiny.

Jedinečnou akci si nechtěl nikdo nechat ujít a kdo měl možnost, přišel se podívat, takže Beseda byla zaplněna téměř do posledního místa. V hledišti seděli nejen příslušníci starší generace, ale i mladí diváci a děti. Všichni bez rozdílu odměňovali hudebníky i zpěváky vydatnými potlesky. Kromě písní z muzikálů zazněla třeba i skladba z filmu Titanic, kterou Lindsey Falduto brilantně zazpívala, pak dokonce opustila jeviště a kamsi se přesunula . Ale kam, to opravdu nevím, protože na zpěvačku nebylo vidět. Osobně se mi ale její mezzosoprán líbil víc než tenor Daniela Fosha. I když ten se zase více snažil o taneční a herecké kreace.

Po závěrečném potlesku všichni přidali ještě známou a krásnou skladbu Con te partiro – Time to say goodbye, kterou se příhodně rozloučili s diváky. Velmi oceňuji kombinaci originálního italského textu s anglickou verzí. Tento duet ohodnotila velká část diváků potleskem ve stoje. Broadway zkrátka posluchače bavila!