Foto: Archiv Plzeňské filharmonie

Maškarní bál s Plzeňskou filharmonií roztančí 4. června od 16:30 celé DEPO 2015. Ta pro své nejmenší posluchače připravila maškarní bál s bohatým programem. „Děti se mohou těšit na postavy z našich dětských pořadů, soutěže o ceny a spoustu další zábavy“ zve na odpolední program ředitelka Plzeňské filharmonie Lenka Kavalová, která bude celým programem provázet. Připravena je i škola tance, kterou povede taneční mistr Filip Gregoriades, a děti se naučí kroky polky, mazurky nebo valčíku. Všichni zúčastnění budou mít možnost si dokonce s Plzeňskou filharmonií i zahrát. „Dětská symfonie Josepha Haydna byla zaranžována tak, aby si ji s námi mohly zahrát i posluchači. Přineste si Orffovy (bicí) hudební nástroje a vodní slavíky. Stane se tak součástí symfonického orchestru,“ připomíná Lenka Kavalová.

Nápad na maškarní ples se rodil již delší dobu. „S podobným nápadem mě oslovila paní ředitelka přibližně před dvěma lety“ popisuje autor scénáře a aranžmá hudby Tomáš Ille, který s Plzeňskou filharmonií na dětských pořadech dlouhodobě spolupracuje a dodává „Prvotní představa byla především o tancování. Dětské pořady Plzeňské filharmonie nabízejí dramatické zpracování, povídání nebo zpívání, ale tanec doposud chyběl. V průběhu odpoledne se tak všichni zúčastnění nejen seznámí se všemi pořady, které jsme pro děti připravili, ale především budou pozváni na taneční parket.“

Končící sezóna přinesla již dětem čtyři oblíbené pořady, dětský karneval je novinkou. Děti a jejich rodiče se vydali do světa zvířat, dozvěděli se zajímavosti o českém polárníkovi Eskymo Welzlovi, zavítali do cirkusu a s chlapečkem Filharmoníčkem hledali ztracenou písničku. Pořady děti zábavnou formou přivádějí do světa klasické hudby.