Muzikál Robin Hood slaví úspěchy na domovské scéně Divadla Kalich už od 1. září roku 2010, kdy měl světovou premiéru. Nyní s ním produkce zavítá na dvě představení do přírodního amfiteátru v Lokti nad Ohří. Divákům a návštěvníkům místního známého hradu se ve dnech 6. a 7. července naskytne zcela výjimečná příležitost zhlédnout toto představení pod širým nebem. Oba dva dny se začíná ve 21 hodin. První termín odehraje v titulní roli Jan Kříž, o den později se v ní představí Tomáš Savka. V dalších rolích uvidíme po oba večery Martinu Bártovou, Kamila Střihavku, Leonu Machálkovou, Michaelu Doubravovou, Jiřího Zonygu, Jana Karáska, Michala Pleskota, Petra Opavu, Antonína Moravce, Richarda Tesaříka a další.

„Hostování na Lokti bude naprosto výjimečnou událostí. Robin Hood je výpravná podívaná, převoz a instalování dekorací budou náročné technicky i co do nákladů,“ vysvětluje producent a ředitel Divadla Kalich Michal Kocourek, proč je přesun muzikálu mimo jeho domovské jeviště tak ojedinělým jevem.
Premiéře muzikálu poprvé v české historii předcházela velká talentová show TV Prima Cesta ke slávě, jejíž vítězové skutečně získali hlavní role Robina a Mariany. Diváci měli poprvé možnost spolu s tvůrci a producentem rozhodnout o nových hereckých tvářích, které se v Divadle Kalich postaví mezi zkušené muzikálové hvězdy.

Přírodní amfiteátr v Lokti byl zbudován na konci 40. let minulého století a svou polohou na břehu řeky Ohře proti dominantě loketského hradu se ihned stal jednou z nejatraktiv­nějších přírodních divadelních scén nejen v Čechách, ale v celé Evropě. Tehdejší kapacita až 6.000 míst a světový repertoár v provedení předních operních scén včetně Národního divadla v Praze se staly v prvních letech magnetem pro širokou návštěvnickou obec. Pěvecké hvězdy první velikosti jako Marie Podvalová, Maria Tauberová, Marta Krásová, Beno Blachut, Ivo Žídek, Zdeněk Otava a další, kteří vystupovali v dílech Smetany, Dvořáka, Verdiho, Pucciniho, Čajkovského či Bizeta, přitahovaly publikum nejen z blízkého či vzdálenějšího okolí, ale také z nedalekých světoznámých lázeňských středisek. Zhruba po deseti letech úspěšného provozu začala organizace letních představení stagnovat, od 60. let přestalo být divadlo zcela využíváno a začalo chátrat. V 90. letech se o jeho znovuvskříšení zasloužil operetní a operetní zpěvák a producent Jan Ježek, který zde každoročně pořádá operní festival Loketské kulturní léto. Krom toho zde probíhají další koncerty a kulturní akce.

Foto:
Josef Hrubý (snímky z inscenace)
Město Loket (amfiteátr)