Rebelové, foto HdK Praha

Spolu s ostatními českými divadly se z koronavirové letargie vrací do života i  Hudební divadlo Karlín, které od září vrací na repertoár většinu svých muzikálových o operetních hitů. Na přelom listopadu a prosince pak připravuje pod vedením režiséra Filipa Renče premiéru kultovního retro muzikálu Rebelové.

Muzikál Filipa Rence a Zdeňka Zelenky byl zfilmován v roce 2020 s tehdejšími hvězdami – Zuzanou Norisovou, Janem Révaiem, Tomášem Hanákem či Františkem Němcem.  Vypráví příběh tří maturantek – Terezy, Buginy, Julči, a tří vojáků, uprchlíků z armády, chystajících se emigrovat – Šimona, Boba a Emana z českého pohraničí léta 1968. Vojáci chtějí odjet do San Franciska, jsou však prozrazeni a příběh o velké lásce skončí jejím rozdělením. Tereza, její otec a jeho přítelkyně emigrují, Šimon skončí ve vězení. V muzikálu zazní řada hitů, mimo jiné  „Š-š-š-“„Oliver Twist“„Pátá“„Gina“„Mně se líbí Bob“„Jó, třešně zrály“ nebo „Tereza“ či „Nechte zvony znít“ .

Od 11. března bylo v souvislosti s vládními opatřeními proti šíření koronaviru zrušeno v HdK 94 představení včetně hostujících projektů. Na vlastní představení v současnosti divadlo vyměňuje bezmála 60.000 vstupenek. Velký dík patří divákům, kteří trpělivě čekali na nové termíny a nechtěli vracet vstupné.

Nyní lze konečně představit nový projekt, který má za sebou již řadu prázdninových zkoušek. Jde o romantický muzikál Rebelové s hity šedesátých let podle stejnojmenného filmu Filipa Renče a Zdeňka Zelenky, natočeného před 20 lety a oceněného dvěma Českými lvy. Příběh jedné velké lásky (a několika dalších) zasazený do léta roku 1968 a atmosféra muzikálu spolehlivě vtáhne do děje nejen pamětníky té doby, ale i milovníky retro písniček a příběhů. Notoricky známé melodie nenechají v klidu nikoho sedět a ještě dlouho si je bude každý zpívat.

Film Rebelové, natočený v roce 2000, měl premiéru v roce 2001, v roce 2003 byl muzikál uveden v komorní verzi v Divadle Broadway a nyní tedy bude v nové úpravě scénáře uveden na velkém jevišti Hudebního divadla Karlín.

 

Osoby a obsazení

Tereza: Nikola Ďuricová a Sarah Salloum

Šimon: Petr Ryšavý a Roman Tomeš

Bugyna: Katharine Selešiová a Nelly Řehořová

Julča: Sára Hoblová a Viktorie Tandlerová

Bob: Richard Pekárek a Lukáš Adam

Eman: Jan Franc a Josef Fečo

Olda: Filip Hořejš a Petr Špinar

Alžběta: Jitka Schneiderová a Dominika Býmová

Tatínek Terezy: Jan Révai a Denny Ratajský

Farář: Vladislav Beneš a Petr Štěpánek

Průvodčí Douša: Jan Vlasák a Vlastimil Zavřel

Učitelka: Pavla Břínková a Světlana Nálepková

a další

 

Tvůrčí tým

Režie: Filip Renč

Scénář a libreto: Zdeněk Zelenka a Filip Renč

Dramaturgie: Adam Novák
Choreografie: Tomáš Smička
Hudební nastudování: Martin Kumžák
Scéna a projekce: Petr Hloušek
Kostýmy: Kateřina Mírová
Light design: Pavel Dautovský
Sound design: Petr Košař