Velkolepý chrám Matky Boží se tyčí nad osudy lidí v pařížských ulicích. Bdí nad každodenními příběhy plnými lidské touhy po štěstí a lásce již několik století. Jaké ale byly tyto příběhy v době, kdy víra v lásku bylo to jediné, co člověk měl? V době, kdy se pro lásku umíralo? Muzikálová podívaná v Divadle Hybernia plná působivých choreografií a emotivních obrazů nás do těchto časů romantické Paříže 15. století zavede poprvé 11.11. 2011.

Pod původním projektem je podepsán nový tvůrčí i produkční tým, který se poprvé představil novinářům na tiskové konferenci v Praze. Jak jsme vás již informavali, autoři pochází z hudební skupiny Nightwork a divadelního uskupení Skutr. Hudbu komponuje Petr Kaláb, Jan Maxián a Jakub Prachař na libretisto Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského, texty písní píše Petr Kolečko.

Nejnovější muzikálové zpracování v divadle Hybernia bude stát především na sugestivním jevištním obrazu, typickém pro režijní dvojici SKUTR, podpořeném hudební a taneční složkou.
„Co je to láska? Co je to zrada? Nakolik jsme ochotni se pro lásku obětovat? Proč máme dar snít? Proč podléháme touze? Příběh Quasimoda a Esmeraldy pro nás objevuje svět lásky – tak hluboký, že dodnes rezonuje v našich srdcích,“…proto je také v názvu inscenace motto „Kdysi se pro lásku umíralo“, říká režisér inscenace Martin Kukučka.

Hlavní postavy nového muzikálu jsou v podstatě stejné jako v původní románové předloze. V muzikálu tudíž uvidíme hrbáče s velkým srdcem Quasimoda, nespoutanou cikánku Esmeraldu, vypočítavého kněze Claudia Froll, sličného kapitána gardistů Phoeba či Gudulu, nešťastnou matku dávno ztracené dcery, nyní dospělé Esmeraldy. Jako určitého průvodce dějem chápou tvůrci básníka Pierra Gringoira, jehož romantické ideály narážejí na drsnou realitu pařížského života středověku. Většina hlavních představitelů muzikálu Quasimodo je již známa, těšit se můžeme na známé a populární muzikálové herce. Ve hře však ještě zůstává postava Esmeraldy. Vzhledem k tomu, že se jedná o hlavní ženskou roli, je třeba jejímu výběru věnovat zvláštní péči. A tak tvůrci nejprve obsadili role mužské, aby jim následně mohli zvolit ty nejlepší herecké partnerky. Ty budou vybrány na oficiálním konkurzu, který se uskuteční 11. dubna v Divadle Hybernia.

Dosud známé obsazení

Quasimodo: Tomáš Trapl/Csongor Kassai
Pierre Gringoire: Ondřej Ruml/Jan Cina
Claudius Frollo: Jiří Korn/Marian Vojtko
Phoebus: David Kraus/Roman Vojtek
Lily: Zdenka Trvalcová
Špindíra: Petr Vančura

Tvůrci muzikálu Quasimodo

Hudba: Petr Kaláb, Jan Maxián a Jakub Prachař
Libreto: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský SKUTR
Texty písní: Petr Kolečko
Reţie: Martin Kukučka
Scéna: Artcore (Štěpán Kuklík, Maja Rašková)
Kostýmy: Chatty – Radka Sirková a Anna Tušková
Projekce: Jindřich Trapl
Choreografie: Jana Burkiewiczová

Foto: Snímky laskavě poskytla produkce muzikálu Quasimodo