Včerejší tisková konference Divadla Broadway v Pizzerii Donna odhalila plány producentů na příští březen, kdy bude mít českou premiéru světová verze muzikálu Hamlet, kterou autoři nazvali Hamlet the Rock Opera.
„Je to největší výzva, jaká mě zatím potkala,“ prohlásil Janek Ledecký o muzikálu Hamlet, jehož je autorem. Od roku 1997, kdy s Hamletem začal koketovat, uběhlo již čtrnáct let a z muzikálu je nyní populární muzikál, který si úspěšně vede i ve světě. Hraje se v jihokorejském Soulu a chystá se do Japonska. Teď se po letech vratí na českou scénu, aby se tu premiérově předvedl ve zmíněné světové verzi.

Velkým příslibem je účast amerického režiséra Roberta Johansona, jehož jméno je
patrně nejvíc spojeno s jeho téměř dvacetiletým působením v roli uměleckého ředitele státního divadla Paper Mill Playhouse v New Jersey, kde režíroval více než 200 muzikálů a činoher, například Follies, Funny Girl, Pippin, Nine, Showboat nebo Mikado Inc. Řadu titulů nastudoval také v New York City Opera. Tiskovou konferenci proto ozvláštnil živý videorozhovor s touto významnou osobností hudebního divadla. Johanson ubezpečil všechny přítomné, že už se do Prahy a též na herce velmi těší.

Na tiskové konferenci nechyběl autor muzikálu Janek Ledecký, který si v Hamletovi znovu zahraje, a další představitelé hlavních rolí Václav Noid Bárta, Eliška Bučková, Ondřej Ruml, Josef Vojtek, Kateřina Brožová, Marta Jandová, Richard Tesařík, Martin Pošta, Josef Laufer nebo Tomáš Trapl. Známá misska je jistě společně s partnerem Václavem Noidem Bártou a Ondřejem Rumlem největším překvapením nového castu.

Václav Noid Bárta se nechal lehce přesvědčit k účinkování v muzikálu, oslovila ho zejména hudba. „Je to muzikál, který si zaslouží znovuobjevení. První věc, kterou jsem slyšel, byl duet Ofélie s bratrem a bylo mi jasné, že celý muzikál bude skvělý. Hudba je opravdu výborná. Navíc se samozřejmě těším, až si zahraju romantickou roli s Eliškou. Takže se budeme na jevišti muchlovat za peníze,” těší se Noid.

Eliška Bučková, která se dosud uplatňovala hlavně jako modelka, získala svojí první velkou divadelní roli. A to hned hlavní ženskou úlohu Ofélie. “Strašně si toho vážím. Už proto, že mojí profesí je hlavně modeling a se zpíváním teprve začínám. Určitě mám strach z toho, abych to zvládla, a udělám maximum pro to, aby Janek Ledecký nelitoval, že mne do této role obsadil. Jsem také moc šťastná, že budu zpívat po boku Vaška, je to super.” Janek Ledecký však prohlásil, že si byl Eliščiným talentem jistý hned, jak odzpívala asi šest taktů.
Premiéra je naplánována v Divadle Broadway na 22. březen příštího roku.

Foto: Autor článku

1) Václav Noid Bárta s Eliškou Bučkovou
2) Eliška Bušková a autor Hamleta Janek Ledecký
3) Josef Laufer a Tomáš Trapl
4) Marta Jandová a producent Oldřich Lichtenberg