V pražském Hudebním divadle Karlín už naplno vypukly přípravy nového projektu pro příští sezonu, kterým bude “jukebox musical” Lucie, větší než malé množství lásky. Jak napovídá název, budou se jednak hrát písničky české skupiny Lucie, ale zároveň stejné jméno ponese představitelka hlavní ženské role. Koncept muzikálu a také návrhy kostýmů a scény představili inscenátoři na tiskové konferenci minulý týden za účasti členů skupiny Lucie, režiséra Petra Novotného a výtvarnice Michaely Horáčkové Hořejší.

Známý muzikálový režisér Petr Novotný, který se do Karlína vrací po mnohaleté pauze, přiblížil novinářům děj muzikálu, který se samozřejmě samotné skupiny Lucie netýká:
“Kluk, který celý ten příběh vypráví, přemýšlí, jestli má důvod zůstat na tomto světě. Potká holku, která mu změní život, ale jak už to bývá, nějaká jiná přijde k úhoně, protože už jednu přítelkyni má. Ta ústřední ženská postava se jmenuje Lucie. Má za sebou obrovský batoh svého života a svých problémů, takže její kluk si nebere jen ženu, ale i ten batoh,” vypráví Petr Novotný.

V novém díle, které bude patrně vystavěno podobně jako muzikál Osmý světadíl, který se hraje v Divadle Kalich na melodie skupiny Elán, zazní většina velkých hitů Lucie, jako Medvídek, Srdce, Noc, Šrouby do hlavy, Amerika, Sen, Svítání, Laura a další. Libreto napsal textař Tomáš Belko, který se skupinou už v minulosti spolupracoval.
„Muzikál Lucie nabídne příběh o lásce a o tom, že hledáme, kudy se dá utéct ze všednosti, a jak se ustavičně pereme s rozumem, který z nás často dělá idioty,“ charakterizuje Belko svůj koncept a dodává, že příběh je natolik silný, že bude skutečně dvě a půl hodiny o čem zpívat a hrát.

Premiéra se uskuteční na scéně Hudebního divadla v Karlíně 31. října letošního roku.

Lucie, větší než malé množství lásky

Hudba a texty: David Koller, Robert Kodym, Michal Dvořák, P.B.Ch
Libreto: Tomáš Belko
Režie: Per Novotný
Hudební nastudování: Martin Kumžák, David Koller
Choreografie: Pavel Strouhal
Scéna a kostýmy: Michaela Horáčková Hořejší
Filmové projekce: F. A. Brabec

Osoby a obsazení:

Lucie: Barbora Poláková / Emma Smetana
Daniel: Václav Noid Bárta / David Kraus
Jáchym: Pavel Liška / Martin Písařík
Andrea: Jana Pidrmanová / Kateřina Sedláková
Boris: Lukáš Vaculík/Karel Roden
Šéf tiskárny: Jiří Korn / Václav Vydra

Ilustrační foto: Hudební divadlo Karlín