Muzikál “Lucie, větší než malé množství lásky” plný písniček slavné české skupiny není zdaleka určen jen jejím fanouškům. Dvojnásob to platilo o speciální prvomájové repríze, během níž vystoupila poprvé naživo i zmíněná kapela. Napínavý a poutavý příběh s trochou toho nadpřirozena protkávaly legrácky od začátku až do konce. Diváci se bavili různými slovními hříčkami, ve kterých se každý z nás určitě občas poznal, a ani jim nevadily poměrně hojné peprnější výrazy. Originální propojení reality s hrou a zapojení diváků do děje bylo příjemným zpestřením.

První máj se dá strávit různě, ale určitě neprohloupil ten, kdo pro první den měsíce května zvolil představení v Hudebním divadle Karlín. Každý příchozí dostal na uvítanou perníkového medvídka (byl moc dobrý). Muzikál byl úspěšný sám o sobě, ovšem když se ve zlaté záři reflektorů začala vynořovat silueta čtyř členů skupiny Lucie, představení se rázem přeneslo do zcela jiné dimenze.

Pro diváky bylo připraveno hned několik známých hitů, které v živém podání Lucie a za nejrůznějších doprovodných efektů na jevišti v Karlíně zněly ještě lépe než z rádia, jak je většina z nás zná. Publikum odměnilo úžasné herce i skvělou kapelu hlasitým potleskem, který se změnil v nekončící standing ovation a opona se zvedala mnohem víckrát, než bývá zvykem. Dobrý nápad a vskutku vydařené odpoledne!


Foto: Josef Hrubý (speciální představení 1. května 2014)