Lucie je známá česká kapela. Lucie je také trochu komplikovaná dívka, která si s sebou nese batoh životních problémů. Obě Lucie se dnes spojí v pražském Hudebním divadle Karlín, kde bude mít slavnostní premiéru muzikál s názvem Lucie – větší než malé množství lásky. Písničky legendární rockové skupiny v něm samozřejmě budou hrát prim, ovšem jak už bylo mnohokrát napsáno, představení není o kapele Lucie. Tomáš Belko napsal zcela nový, podle vlastních slov ne příliš veselý příběh, který narouboval na známé hity jako je jako Medvídek, Srdce, Noc, Šrouby do hlavy, Amerika, Sen, Svítání, Laura a další. Nemělo by jít jen o další ze série momentálně oblíbených “jukebox musicalů,” příběh je prý prokomponovaný, netriviální, až sondheimovsky laděný.

Hlavní mužskou postavu, kluka Daniela, alternují David Kraus a Václav Noid Bárta. Noid během tiskové konference pro náš magazín prozradil, že Daniel není spokojený se svým životem, přemýšlí o své další existenci na tomto světě a hledá nějakou alternativu, kterou nachází. Jenže každé nové setkání provází také rozchod a zklamání… Zároveň si známý zpěvák, někdejší manžel Lucie Bílé a sám hudební skladatel, pochvaluje spolupráci s režisérem Petrem Novotným:
“Petr Novotný je velká režisérská osobnost. Pracuje s hercem psychologicky, nejde mu jen o vnější efekt. Každé slovo nebo pohyb musí mít své opodstatnění. Zaměřuje se na detail. Spolupráce s ním je pro mne velkou zkušeností, stejně jako fakt, že stojím na jednom jevišti s takovými herci, jako je Karel Roden, Lukáš Vaculík, Pavel Liška nebo Martin Písařík,” říká Václav Noid Bárta.

Zmíněný textař Tomáš Belko už se skupinou Lucie v minulosti spolupracoval. Dílo by podle něho mělo nabídnout dokonalou syntézu nového příběhu ze současnosti s notoricky známou muzikou:
„Muzikál Lucie nabídne příběh o lásce a o tom, že hledáme, kudy se dá utéct ze všednosti, a jak se ustavičně pereme s rozumem, který z nás často dělá idioty,“ charakterizuje Belko svůj koncept a dodává, že příběh je natolik silný, že bude skutečně dvě a půl hodiny o čem zpívat a hrát. V režii Petra Novotného si zahrají jak populární zpěváci a hvězdy českého hereckého nebe, tak třeba televizní moderátorka Emma Smetana.

Lucie, větší než malé množství lásky

Hudba a texty: David Koller, Robert Kodym, Michal Dvořák, P.B.Ch
Libreto: Tomáš Belko
Režie: Per Novotný
Hudební nastudování: Martin Kumžák, David Koller
Choreografie: Pavel Strouhal
Scéna a kostýmy: Michaela Horáčková Hořejší
Filmové projekce: F. A. Brabec

Osoby a obsazení:
Lucie: Barbora Poláková / Emma Smetana
Daniel: Václav Noid Bárta / David Kraus
Jáchym: Pavel Liška / Martin Písařík
Andrea: Jana Pidrmanová / Kateřina Sedláková
Boris: Lukáš Vaculík / Karel Roden
Šéf tiskárny: Jiří Korn / Václav Vydra

Foto: David Kraus, Hudební divadlo Karlín