Company, promofoto DJKT Plzeň

Poněkud netradičně, setkáním v plzeňském pubu, odstartoval herec a režisér Vilém Dubnička dnes večer zkoušky muzikálu Company (Přátelé), který bude mít českou premiéru na Malé scéně Nového divadla v Plzni 24. února.

Robert slaví 35. narozeniny a všichni jeho přátelé se neustále ptají: Proč stále není ženatý? Proč si ještě nenašel tu pravou? Není už čas, aby se usadil a založil rodinu? Odpovědi na tyto otázky hledá během několika návštěv, večeří a drinků u svých ženatých a vdaných přátel i sám Robert, zatímco sleduje jejich partnerský život a poslouchá o kladech a záporech manželství. Během řady komediálních situací uvažuje o svém vlastním životě a budoucnosti – podlehne nakonec tlaku přátel, nebo si svou svobodu uhájí? Česká premiéra celosvětově úspěšné brilantní komedie proslulého muzikálového tvůrce Stephena Sondheima, spoluautora světoznámých titulů jako West Side Story, Gypsy nebo Sweeney Todd, přináší chytrý a zábavný muzikál s energickou hudbou, upřímně a humorně nahlížející na partnerské vztahy.

V hlavní úloze Roberta se divákům představí Lukáš Ondruš, velkým lákadlem jistě bude i první plzeňské hostování české muzikálové hvězdy první kategorie Hany Holišové (Joanne). Dvojnásobná držitelka prestižní Ceny Thálie (2013 a 2023) je zároveň jednou z laureátek Cen magazínu Musical-opereta, třikrát získala ocenění „nejoblíbenější herečka“ v divácké anketě Křídla (Městské divadlo Brno). V roce 2016 se stala absolutní vítězkou televizní show Tvoje tvář má známý hlas. Pravidelně exceluje na pražské i brněnské divadelní scéně, mnoha diváky je považována za jednu z nejkrásnějších českých hereček. Ohromnou popularitu jí přinesla i role Veroniky Maléřové v nekonečné TV seriálu Ulice.

Za dirigentský pult se po plzeňské muzikálové odmlce vrací současný šéf operního souboru DJKT Plzeň Jiří Petrdlík.

Hana Holišová přebírá Cenu magazínu Musical-opereta 2016, foto Jef Kratochvil

COMPANY (PŘÁTELÉ)

Hudba a texty písní: Stephen Sondheim

Libreto: George Furth

Český text: Pavel BárLumír Olšovský

Režie: Vilém Dubnička

Hudební nastudování: Jiří Petrdlík

Dirigenti: Pavel Kantořík / Jiří Petrdlík

Dramaturgie: Pavel Bár

Choreografie: Eva Rezová

Scéna: Lukáš Kuchinka

Kostýmy: Andrea Pavlovičová

Osoby a obsazení:

Robert: Lukáš Ondruš

Sarah: Soňa Hanzlíčková

Harry: Jozef Hruškoci

Susan: Karolína Krausová

Peter: Adam Rezner

Jenny: Kateřina Chrenková

David: Pavel Režný

Amy: Charlotte Režná

Paul: Martin Holec

Joanne: Hana Holišová, Lucie Zvoníková (understudy)

Larry: Pavel Klimenda

Marta: Eva Staškovičová

Kathy: Alexandra Vostrejžová

April: Lucie Pragerová