Muzikálový soubor Divadla J.K. Tyla vstoupil 24. září na Malou scénu Nového divadla koncertní revue s názvem Svět kabaret – Kabaret svět. Jejím základním mottem je život ve městě. Během večera zazněly nejen písně publiku dobře známé, ale také hudební ukázky z muzikálů, které v Čechách zatím nebyly uvedeny. Do první kategorie patřily melodie z Bídníků, Vlasů, Sladké Charity, Ježíše nebo West Side Story, do té druhé pak čísla z muzikálů Hairspray, Lví král či Rocky Horror Picture Show. Velký ohlas u diváků měly i písničky z děl semaforské dvojice Suchý – Šlitr, konkrétně z hudebních komedií Dobře placená procházka a Kdyby tisíc klarinetů. Zejména píseň Glory, glory… a přídavková Bernsteinova Amerika rozparádila publikum nejvíc.

Svět kabaret – Kabaret svět ovšem není pouhým koncertem. Všechny písně jsou bohatě scénicky ilustrovány, což navozuje v komorním prostředí Malé scény tu správnou atmosféru. Pod temperamentní choreografií jsou podepsáni Jan Kaleja, Nela Mrázová, Martin Šinták a Lukáš Vilt, režijní supervizi má Roman Meluzín. Z představení je zřejmé, že nápadem přispěl i nejeden z účinkujících. Obrovskou energii divákům předává nejen živočišná Eva Staškovičová, ale také Aleš Kohout, Radek Štědronský Shejbal, Petra Vraspírová, Jozef Hruškoci či Venuše Dvořáková, která vehnala divákům slzy do očí procítěnou intepretací neznámější písně „Kráčíš tmou, ne však sám“ z muzikálu Carousel. Ve výborném světle se představili i noví členové souboru Kateřina Falcová, Pavel Režný a Lukáš Ondruš.

Na Malé scéně se střídala angličtina s češtinou, přičemž většinu písní přebásnili nejlepší čeští muzikáloví překladatelé Michael Prostějovský, Jiří Josek a již zesnulý Zdeněk Borovec. Další z českých muzikálových ikon, Karel Cón, vytvořil vynikající instrumentaci pro sedmičlennou kapelu vedenou během premiéry Janem Sedláčkem. Svět kabaret – Kabaret svět je scénickým pásmem, které vás zcela vtáhne do mystického muzikálového velkoměsta!

Svět kabaret – kabaret svět (muzikálový koncert)

Hudební aranžmá: Karel Cón
Hudební nastudování: Pavel Kantořík, Jiří Petrdlík
Kostýmy: Alice Tampová
Choreografie: Jan Kaleja, Nela Mrázová, Martin Šinták, Lukáš Vilt
Režijní supervize: Roman Meluzín

Sólisté: Kristýna Bečvářová, Kateřina Falcová, Soňa Hanzlíčková Borková, Simona Lebedová, Eva Staškovičová, Stanislava Topinková Fořtová, Petra Vraspírová, Venuše Zaoralová Dvořáková, Lucie Zvoníková, Jozef Hruškoci, Martin Hubeňák, Aleš Kohout, Bronislav Kotiš, Roman Krebs, Lukáš Ondruš, Adam Rezner, Pavel Režný, Radek Štědronský Shejbal

PLZEŇSKÝ DENÍK ZE DNE 3. ŘÍJNA 2014

Foto: Pavel Křivánek