Plzeňské divadlo organizuje každých pět let tzv. Divadelní návraty, tedy setkání současných umělců s bývalými a emeritními členy všech čtyř souborů. Další díl Návratů se uskutečnil tuto sobotu 25. října a přinesl bohatší program, než obvykle. Významní umělci a hosté si v několika blocích už od odpoledne prohlíželi budovu nedávno otevřeného Nového divadla, a to včetně moderního jevištního a technologického zázemí. Průvodcem jim byl mj. také současný ředitel DJKT Martin Otava.

O další program se postarali umělci souboru muzikálu a předvedli svým bývalým kolegům slavný Divotvorný hrnec, jeden z nejoblíbenějších titulů současného repertoáru. V hlavních rolích se během slavnostního představení představili Kamila Kikinčuková jako Káča, Roman Krebs (Maršálek), Bronislav Kotiš (Čochtan) a Radek Štědronský Shejbal (Woody). Muzikálový orchestr řídil Dalibor Bárta. Představení plné takových šlágrů, jako jsou notoricky známé písně Jakpak je dnes u nás doma?, S čertem si hrát…, Tam za tou duhou nebo Ten, kdo nemá rád, sklidilo zasloužený aplaus a vytvořilo dobrý základ pro mnohá nečekaná neformální setkání ve feyeru divadla.

Z mnoha herců, zpěváků, tanečníků, režisérů, dirigentů či choreografů, jsme mohli vidět například Danielu Bakerovou, Helenu Buldrovou, Františka Dvořáka, Pavla Ďumbalu, Aleše Hendrycha, Helenu Janečkovou, Lucii Juřičkovou, Kateřinu Kachlíkovou, Vlastimila Korce, Miluši Kupcovou, Jiřího Kusého, Libuši Márovou, Viléma Míška, Josefa Nehonského, Miladu Pasekovou, Ivo Pavelku, Evu Pavelkovou, Tomáše Šolce, Petra Stopku, Inge Švandovou-Kouteckou, René Tučka či nepřehlédnutelnou Báru Štěpánovou. Účastníci povedeného večera, jenž se protáhl až do půlnoci, přijeli nejen ze všech koutů naší republiky, ale také ze Slovenska, Německa, Rakouska nebo Švýcarska.

Foto: Pavel Křivánek

1) Ředitel DJKT Plzeň Martin Otava vítá účastníky Divadelních návratů
2) Bývalý sólista operety František Dvořák v obležení dam
3) Pěvec a nyní katolický kněz Jiří Kusý s dirigentem Ivo Pavelkou a Evou Pavelkovou
4) Hlediště Divadelních návratů