Divadlo J.K. Tyla v Plzni oslavilo slavnostním představením muzikálu Kočky 150. výročí od zahájení provozu stálého profesionálního českého divadla v Plzni. Tenkrát slavný režisér Pavel Švanda ze Semčic uvedl v dnes již neexistující budově 1. listopadu 1865 Shakespearovo nesmrtelné drama Romeo a Julie. Tento okamžik připomenul na jevišti Nového divadla o sto padesát let později i současný ředitel DJKT Plzeň Martin Otava a u příležitosti této významné události předal Ceny DJKT dvanácti osobnostem.

Cenu Vendelína Budila za významný umělecký přínos v oboru opery získala dlouholetá sopranistka a režisérka Lilka Rybářová Ročáková, v oboru baletu choreograf Libor Vaculík, který na plzeňských scénách vytvořil řadu úspěšných inscenací včetně kultovní Edith a dirigent souboru muzikálu Pavel Kantořík, jenž je během třicetileté kariéry podepsán pod nastudováním více než stovky titulů jako dirigent či korepetitor.

Déle ředitel Otava odměňoval mladé talentované umělce do třiceti let. Zde si ocenění odnesli Petra Vraspírová za vynikající výkon v roli Wendly z Probuzení jara, Jozef Hruškoci coby Rambajz-tágo z Koček , Ondřej Rychlý za roli Scipiona z Caliguly a Richard Ševčík za ztvárnění titulní úlohy v baletu Spartakus.

Cenu ředitele DJKT za mimořádný jevištní výkon získali tito umělci: Monika Švábová ( role Violet v činohře Srpen v zemi indiánů), Jana Foff Tetourová (Amneris v opeře Aida), Miroslav Hradil (Gustav von Aschenbach v baletu Smrt v Benátkách), Jan Maléř jako Emil Škoda v inscenaci Škoda! a Ivana Veberová coby Libuše ze stejnojmenné Smetanovy opery.