Minulá divadelní sezona byla nejkratší v celé poválečné historii. Zatímco herci a zpěváci zůstali odtržení od přímého kontaktu s diváky, zdravotníci a záchranáři čelili obrovskému tlaku.

Proto Městské divadlo Brno ve spolupráci s hudebním uskupením Petr Gazdík Acoustic Band v průběhu vyhlášené pandemie pravidelně natáčelo hudební videa s protagonisty Městského divadla Brno a tyto písničkové zdravice postupně posílalo coby morální a duchovní podporu všem zdravotníkům – sice jen tak ze zkušebny, avšak nahrané výhradně pro zdravotníky, kteří působí v tzv. „první linii“.

Tento projekt byl nazván Dueta pro sv. Annu, jelikož je spojen právě s Fakultní nemocnicí u sv. Anny v Brně, se kterou mohl být Petr Gazdík jako autor projektu v přímém kontaktu. Projekt byl zahájen na začátku roku 2021, postupně vzniklo celkem devět hudebních pozdravů a již od počátku byl přislíben také slavnostní živý koncert pro zdravotníky k zakončení tohoto projektu.

Tento koncert se uskuteční v pátek 3. září 2021 v 19.00 hodin v zahradách areálu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Jedná se o benefici, vstupné je tedy dobrovolné, přispět bude možné přímo na místě. Společně s Petrem Gazdíkem na koncertu vystoupí Alena AntalováKristýna DaňhelováJohana GazdíkováSvetlana JanotováViktória MatušovováMarkéta SedláčkováMartina SeverováIvana Vaňková a Lukáš Vlček.