Ilustrační foto: Plzeňská filharmonie

Hollywoodské filmové melodie budou znít v neděli 22.srpna od 20 hodin na náměstí Republiky v Plzni. V rámci Festivalu na ulici je zde bude hrát Plzeňská filharmonie pod vedením svého nového šéfdirigenta Chuheie Iwasakiho. V historii festivalu je dosud prvním takto velkým hudebním tělesem. V programu nazvaném Hollywood s Plzeňskou filharmonií zazní nejslavnější filmové melodie. Vstup na festival je zdarma.

S tímto programem vyprodávají filharmonici na svých zahraničních zájezdech mnohatisícové haly v Německu nebo Rakousku. Pod názvem Hollywood s Plzeňskou filharmonií zazní od 20,00 hod na plzeňském náměstí největší hollywoodské filmové hity jako Pán prstenů, Star Wars, Harry Potter, Frozen, Superman nebo Les Miserables.

Jako sólistka vystoupí s Plzeňskou filharmonií zpěvačka Andrea Holá, kterou znají diváci především z úspěšného účinkování v oblíbených muzikálech např. Mýdlový princ, Antoinetta, královna Francie nebo Trhák, Mefisto nebo Sestra v akci. V roce 2014 se zúčastnila druhého ročníku soutěže Hlas Česko Slovenska a v soutěži skončila čtvrtá. Momentálně působí v několika přestaveních Divadla Studio Dva a v Divadle bez zábradlí a je také sólistkou Hudebního divadla Karlín. Ke spolupráci ji pozval osobně šéfdirigent Plzeňské filharmonie Chuhei Iwasaki, pod jehož taktovkou celý koncert proběhne. „Chtěli jsme po dlouhé nucené koncertní odmlce přinést Plzeňanům nějaký letní exkluzivní dárek a podařilo se domluvit vystoupení, které jinak provádíme výhradně v zahraničí, ve velkých halách ve Stuttgartu, Mnichově, Lipsku nebo Elbenwaldu. Navíc se podařilo pro tento koncert získat i skvělou muzikálovou zpěvačku Andreu Holou. S hollywoodskou filmovou hudbu se ale budou moci posluchači setkat i při našem abonentním koncertu, který jsme zařadili do abonentní řady Crossover pod názvem Hollywoodská středa, a těšit se můžete na další filmové lahůdky. Tento srpnový letní koncert pod otevřeným nebem je pro nás v Plzni premiérou. V Německu jsme jej zahráli 1. srpna na Elbenwald festivalu v Cottbusu“, říká ředitelka Plzeňské filharmonie Lenka Kavalová. „Plzeňská filharmonie je jednoznačně největší hudební těleso, které na Festivalu na ulici vystoupí. Mnohem důležitější je ale program založený na slavných filmových melodiích v podání symfonického orchestru. Ten třeba někteří návštěvníci uslyší poprvé – právě tato forma je přijatelná i pro lidi, kteří by na koncert klasické hudby jinak nepřišli“, domnívá se Lukáš Krásný z pořadatelské Agentury Nashledanou.