Ilustrační foto: Archiv redakce

Plzeňská filharmonie končí rok 2017 netradičně. Oblíbené novoroční gala pro své posluchače sice pořádá, ale s jinou dramaturgií, než bývá zvykem. A také je tento koncert zařazen do abonentní řady C, která mísí různé žánry. A tak můžete rok 2018 přivítat nejen se Straussovým valčíkem, ale především s cimbálovou muzikou. Novoroční koktejl hýří všemi hudebními chutěmi.

Filharmonici vystoupí společně s Cimbálovou muzikou Milana Broučka a pod taktovkou Marka Prášila. Jako sólistka se představí mezzosopranistka Edita Adlerová. V programu zazní například písně A ja taká čarná, Tancuj, tancuj, Nebe na zemi, Summertime, Over the Rainbow, New York, New York,Tenkrát na západě, ale i Brahmsovy Uherské tance, Bartókovy Rumunské tance, Montiho Čardáš, slavné šlágry Papirossen a Přesmutná neděle a chybět nebude ani Straussův valčík Na krásném modrém Dunaji.

Cimbálová muzika Milana Broučka je složena z profesionálních mzikantů, kteří působí v různých hudebních uskupeních a souborech, jako je například Orchestr Národního divadla či právě Plzeňská filharmonie.

Novoroční gala začíná v Měšťanské besedě na Nový rok v 17 hodin.