Jakub Zedníček, foto: Archiv MdB

Tragická zpráva bohužel přišla z Městského divadla v Brně: V prvních hodinách Nového roku zahynul při autonehodě mladý herec Jakub Zedníček (13. června 1990 – 1. ledna 2018).

K nehodě došlo pouhou půlhodinu po silvestrovské půlnoci na D1 u sjezdu na Starý Lískovec. Sedmadvacetiletý Jakub Zedníček měl lehčí nehodu, vystoupil z vozu a při přebíhání dálnice jej smetlo jiné vozidlo. Přes rychlou pomoc se jej už nepodařilo zachránit. Městské divadlo Brno podobná tragédie postihla už před šesti lety, kdy rovněž při dopravní nehodě zahynula skvělá tisková mluvčí Lucie Broučková.

Jakub Zedníček byl talentovaných hercem. V posledních měsících rozdával mnoho radosti divákům MdB v roli Richarda Starkeyho v původním muzikálu Bítls. Nezapomenutelný byl také jeho Buddy Walsh v komediálním muzikálu Donaha! Své stepařské umění zúročil jako kapelník Wallace Hartley v muzikálu TITANIC a užíval si také roli Willieho v muzikálu DUCH. Hrál i v činohrách,  například v dramatizaci slavného Kunderova románu Jakub a jeho pán, kde skvělým způsobem ztvárnil roli Mladého Otrapy. Podobně tomu tak bylo ve slavném Shakespearově Králi Learovi, kde jste Kubu Zedníčka mohli vidět jako Edmunda.  Objevil se také v seriálech Škoda lásky a Labyrint a v celovečerním filmu Dont stop. Loni v únoru se stal otcem dcery Mayi, kterou porodila jeho přítelkyně a herecká partnerka Lenka Janíková. Známý herec a bavič Pavel Zedníček je jeho strýcem.

Odchodem Jakuba Zedníčka ztrácí Městské divadlo Brno nejen výborného herce, ale také kamaráda a přítele.

Jakub Zedníček a Aleš Slanina, Bítls, foto: MdB