Než vám položíme novou soutěžní otázku, která vás může přenést prostřednictvím alba Richarda Pachmana do exotického Egypta, musíme splnit milou povinnost a vyhodnotit naší minulou soutěž, kdy jsme k uctění památky zpěváka a muzikálového herce Petra Muka hráli o jeho CD Muzikál a film. Naprostá většina ze soutěžících správně odpověděla, že skladba Bon soir mademoiselle Paris pochází z repertoáru skupiny Olympic. V losování se štěstí tentokrát usmálo na PIU BŮŽKOVOU, která se stává výherkyní zmíněného alba.

Léto je dobou cestování a severoafrický Egypt patří mezi k nejoblíbenějším destinacím. Každoročně jej navštíví kolem 200 tisíc Čechů. Tato země se starověkou historií však nenabízí pouze prohřáté pláže, luxusní hotely a pověstné arabské trhy. Trochu jiný pohled na Egypt nabízí album Richarda Pachmana, jenž vychází z multimediálního představení EGYPT – PŘÍBĚH PRINCE AMUNA, které autor společně s Hanou Blochovou a tanečním duem Soleila úspěšně prezentoval už v Praze, Olomouci a Českém Krumlově. Sám hudebník, výtvarník a spisovatel Richard Pachman nám na otázku, proč jej oslovilo zrovna téma strého Egypta odpověděl: “Nyní zažíváme nebývalý boom, který se týká zejména Tutanchamona, na svoji dobu nepříliš významného faraona, který navíc panoval jen velmi krátký čas. Mnohdy se mylně domníváme, že Egypt, to jsou jen pyramidy, Sfinga, paláce a Tutanchamon. Já ve svém zpracování líčím významnou postavu prince Amuna, který byl nucen k jisté vnitřní rozpolcenosti – nesnášel válku, ale musel být velitelem vojsk, nemohl se věnovat duchovní cestě, ačkoli chtěl a musel si vzít svoji sestru a ne ženu, kterou miloval,” vysvětluje Richard Pachman.
Na CD Egypt naleznete rovnou dvacítku hudebních čísel, v nichž interpreti vystřídají netradičně tři jazyky – češtinu, angličtinu a staroegyptštinu.

Pokud chcete CD Egypt vyhrát, pokuste se správně odpovědět na soutěžní otázku:

JEDNA Z PÍSNÍ JE MODLITBOU K BOHU RE. ČEHO BYL RE BOHEM?

a) Bohem Slunce
b) Bohem moře
c) Bohem vzduchu

Svoji odpověď spolu s emailovým spojením napiště jednoduše do komentáře pod článkem, a to do půlnoci v pátek 30. července 2010. Váš tip se nezobrazí ostatním uživatelům a přístup k němu má pouze administrátor webu.

Cenu do soutěže laskavě věnoval pan Richard Pachman.

Foto: Josef Hrubý