Budeme se již opakovat, když vám, našim čtenářům budeme děkovat za hojnou účast a správné odpovědi v naší právě skončené soutěži. Tentokrát jsme se ptali, který herec nevystupoval v muzikálu Mona Lisa. A zase naprostá většina z vás odpověděla, že v Moně Lise nehrál a nezpíval Jiří Pomeje. Lístečky s čísly soutěžících jsme opět losovali z našeho soutěžního klobouku a štěstí se tentokrát usmálo na Petru Matějíčkovou. A jelikož se shodou okolnosti našich soutěží zúčastňují dvě nositelky stejného jména, kontaktovat budeme pochopitelně “tu správnou”.

A hned pro Vás máme soutěž zcela novou. Tentokrát budeme hrát o CD, které by ve sbírce žádného muzikálového fandy nemělo chybět. Jedná se totiž o výběr ze dvou starších děl hudebního skladatele Zdeňka Petra a libretisty Ivo Fischera Filosofská historie a Pan Pickwick. Tedy o muzikály, které dnešní fanoušci možná ani neznají, což je velká škoda. První, na libreto Jaroslava Dietla a s texty Ivo Fischera, se dočkal premiéry v roce 1968 a oživil atmosféru vzedmutého revolučního ducha z roku 1848. Hlavní role vytvořily největší hvězdy pop-music, Helena Vondráčková, Waldemar Matuška, Václav Neckář, Marta Kubišová a Karel Štědrý. Z tohoto muzikálu je na CD 10 písní z originální nahrávky divadla Rokoko. Do odlišné atmosféry nás zavádí druhý muzikál Pan Pickwick. Děj podle známého románu Charlese Dickense přibližuje divákům typické londýnské prostředí první poloviny 19. století. Na zmíněném CD najdeme celkem 17 melodií z Pana Pickwicka a zajímavostí je, že se vydavatel rozhodl kombinovat dvě nahrávky – originální z divadla Rokoko s Jiřím Šaškem, Karlem Štědrým, Karlem Hálou, Laďkou Kozderkovou či Pavlínou Filipovskou v hlavních rolích a polistopadovou televizní inscenaci z roku 1991 s vynikajícími výkony Josefa Vinkláře, Josefa Somra, Josefa Abrháma a Marka Ebena.

Pokud se chcete do nápaditých melodií zaposlouchat, stačí odpovědět na otázku, který spisovatel byl autorem předlohy muzikálu Filosofská historie:

a) Alois Jirásek
b) Vilém Mrštík
c) Božena Němcová

Svoji odpověď spolu s emailovým spojením napiště jednoduše do komentáře pod článkem, a to do půlnoci v pátek 12. února 2010. Váš tip se nezobrazí ostatním uživatelům a přístup k němu má pouze administrátor webu.

NAHRÁVKU DO SOUTĚŽE POSKYTLO VYDAVATELSTVÍ RADIOSERVIS A.S.
Děkujeme.