Křest CD Ostravská Broadway, foto: Martin Kusyn

Noc divadel se na naší scéně postupně víc a víc zabydluje. Letos proběhla 18. listopadu s podtitulem Forever Young. Svou návštěvností se česká Noc divadel během pěti let stala největší evropskou akcí v rámci projektu European Theatre Night.

Stranou letos nezůstalo ani Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě, které připravilo výjimečný muzikálový program. Ten v Divadle Jiřího Myrona odstartovala repríza rockové opery Tima Rice a Andrew Lloyda Webbera Jesus Christ Superstar. Poté ředitel divadla a režisér inscenace Jiří Nekvasil pozval k pódiové diskusi před diváky na téma „Divadlo a kostel“ své hosty, kterými byli pomocný biskup Opavsko-ostravské diecéze Martin David, faráři Českobratrské církve evangelické Ewa Jelinek a Jaroslav Pechar, autor přebásnění libreta Michael Prostějovský a představitelé hlavních rolí Roman Tomeš (Jidáš), Vendula Příhodová (Máří Magdalena) a Peter Cmorik (Ježíš).

Na závěr večera pak proběhl křest CD OSTRAVSKÁ BROADWAY, kterého se navíc zúčastnili i další protagonisté, jejichž nahrávky na CD zaznívají, tedy Roman Harok a Martina Šnytová a s nimi šéfka souboru opereta/muzikál NDM Gabriela Petráková. Hana Fialová, kterou je možné na CD slyšet hned v několika písních, se omluvila pro dlouho plánovanou stříbrnou svatbu.

Na CD Ostravská Broadway zaznívají skladby z muzikálů, které NDM v minulých letech uvedlo: Jesus Christ Superstar, Marguerite, Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, Fantom Londýna, Edith a Marlene a Sunset Boulevard. A nechybí ani ukázka z muzikálu Kočky, který bude mít premiéru v příštím roce.  Ostravské sólisty i hosty souboru na nahrávkách doprovází Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Rozhlasový Big Band Gustava Broma i domácí orchestr divadelní. CD vydal na počátku listopadu Musical-media v koprodukci s Českým rozhlasem a ve spolupráci s Národním divadlem moravskoslezským.

Více informací o zmíněném albu naleznete ZDE

Křest CD Ostravská Broadway, foto: Martin Kusyn