Aktivně mohou trávit děti prázdniny nejen při sportu a relaxaci, ale i netradičně. Třeba na jevišti. Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě pro ně připravuje ve spolupráci s Ateliérem pro děti a mládež již tradiční letní workshopy, tentokrát přímo v prostorách divadla! Akce se těší mimořádnému zájmu, takže se letos oblíbený workshop Staň se hercem pořádá dokonce ve dvou termínech, 11.–13. srpna 2015 a 17.–19. srpna 2015.

„Letní herecká škola Staň se hercem je určena všem mladým divadelním nadšencům, kteří si chtějí vyzkoušet, jaké to je být hercem v divadle, láká je poznat, jací jsou opravdoví herci NDM, když zrovna nestojí na jevišti či touží proniknout do divadelního zákulisí a poznat nové kamarády s podobnými zájmy,“ uvádí divadelní lektorka Radana Otipková.

Studenti již s oblibou obsazují místa v průběhu školního roku: „Mám moc ráda herectví. Nejradši mám pocit, když stojím na jevišti a ostatní hltají má slova, ráda rozesmávám lidi nebo se ráda vžívám do jiných rolí, představuji si, jaké by to bylo být někým jiným… Takové odpoutání od vlastních starostí. A ráda bych se na LHŠ něčemu přiučila, a to přímo od profesionálů,“ svěřila se studentka Pavla. Díky navýšené kapacitě se letos případní zájemci mohou ještě přihlásit, a to na kontaktu: prazdniny@ndm.cz.

Workshopy proběhnou v Divadle Jiřího Myrona pod vedením herců NDM – Aleše Bílíka, Lucie Končokové, Ivana Dejmala, Martiny Šnytové a lektorky Ateliéru pro děti a mládež Radany Otipkové. Jsou zdarma a konají se díky podpoře statutárního města Ostrava.

Ilustrační foto: NDM Ostrava