Po delší době uvede Česká televize muzikálový recitál. Tentorát půjde o záznam koncertu Mariána Vojtka z Divadla Hybernia, pořízený 18.listopadu tohoto roku. ČT2 jej nasazuje 27.prosince v hlavním vysílacím čase od dvaceti hodin.
Pětatřicetiletý zpěvák pochází z Banské Bystrice. Vystudoval konzervatoř v Žilině a operní zpěv na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. S muzikálem se poprvé setkal v díle Stephena Sondheima Little Night Music, následně hrál Kněze a Stevena v obou provedeních Draculy a titulní roli Krysaře ve slovenském nastudování Landova kultovního díla. Dalším úspěchem bylo obsazení do hlavní úlohy v muzikálu Hrabě Monte Cristo Karla Svobody. Zpíval také Jana Huse ve scénickém oratoriu Mistr Jan Hus. Snad největší úspěch mu pak přinesla titulní dvojrole v karlínském provedení muzikálu Franka Wildhorna Jekyll a Hyde. V současné době je stálým členem divadel Broadway a Hybernia, kde zpívá ve Třech mušketýrech, Kleopatře a připravuje se na nové nastudování Draculy. Nadále se věnuje opernímu zpěvu – na ostravské scéně vystupuje ve třech Mozartových operách, Don Giovanni, Kozelná flétna a Cosi fan tutte. S Hudebním divadlem Karlín jej nyní spojuje role Edwina v Čardášové princezně.

Na zmíněném koncertu, který uvidí i diváci na televizních obrazovkách, zazní kromě stěžejních muzikálových melodií i ukázky z písňového repertoáru, několik vánočních melodií a operních árií. V hlavní roli ovšem bude muzikál – ať už to budou ukázky z Draculy, Kleopatry, Golema, Tří mušketýrů či Jekylla. Příslibem do budoucna budou pro diváky určitě i melodie z připravovaných muzikálů Josefa Vojtka, Libora Vaculíka a Lou Fanánka Hagena Mona Lisa a úspěšné dvojice Zdeněk Barták – Petr Markov, která chystá projekt Baron Prášil /stejnojmenný muzikál již napsal v minulosti Richard Pachman a uvedl jej v divadle ve Zlíně/.
Ke slovu se samozřejmě dostali i hosté Mariána Vojtka, Iveta Pomeje Bartošová, Josef Vojtek a Pavol Habera. Jelikož hlavní protagonista večera chystá na příští rok vydání sólového CD, zazpíval jako ochutnávku také píseň “Den milování,” která by se na nosiči měla objevit.
Kdo nemohl být při živém vystoupení v pražském Divadle Hybernia, může si nyní muzikálové melodie vychutnat alespoň prostřednictvím televize.

Foto: Michal Škvor /Marián Vojtko a Dasha v muzikálu Angelika/