Pořad Muzikál expres v letošním roce oslavuje 25. výročí své existence: Poprvé zazněla jeho znělka éterem tehdy ještě Československého rozhlasu v roce 1990. V různé délce i vysílacích časech prošel stanicemi Československo, Vltava, a přibližně před dvaceti lety zakotvil na Dvojce, tehdy vysílající pod názvem Praha.

Na oslavu tohoto výročí pořádá Český rozhlas v rámci koncertní řady svého Symfonického orchestru velký muzikálový koncert s názvem Muzikál expres. Proběhne v pondělí 23. listopadu ve Smetanově síni Obecního domu a zazní na něm melodie z nejslavnějších světových i českých muzikálů, které během slavnostního večera zazpívá řada českých muzikálových hvězd. A pokud se na koncert nedostanete osobně, jistě vás potěší, že jej Český rozhlas Dvojka v přímém přenosu v plné délce odvysílá.

Během večera zazní árie ze slavných světových muzikálů Jesus Christ Superstar, Fantom Opery, Kočky, Evita, Bídníci, Sunset Boulevard, Moulin Rouge, Carmen a Chicago. A samozřejmě i ze slavných českých, jako Dracula, Hamlet či Johanka z ArKu. Chybět nebude ani původní titul Fantom (Přízrak) Londýna, který letos vyhrál hlavní cenu na Mezinárodním muzikálovém festivalu v Jižní Koreji.

Vedle muzikálových hvězd Báry Basikové, Dashi, Jana Kříže, Tomáše Savky a Václava Noida Bárty se na koncertě představí i plejáda dalších skvělých muzikálových herců. Kupříkladu letošní držitelka ceny Thálie Hana Fialová, Martina Šnytová, Michaela Gemrotová či Jakub Hübner, Ondřej Bábor a Lukáš Adam, který na výše uvedeném festivalu v Koreji získal cenu jako nejlepší muzikálový herec v hlavní roli. Slovenskou muzikálovou scénu bude reprezentovat Katarína Hasaprová, která letos nastudovala v NDM v Ostravě hlavní roli v muzikálu Sunset Boulevard. Zazní i dvě světové muzikálové melodie v instrumentální podobě v podání virtuosů Václava Hudečka (housle) a Jana Simona (klavír). Muzikály zahraje Symfonický orchestr Českého rozhlasu, který řídí světoznámý dirigent Libor Pešek. Čestným hostem je pak autor a moderátor Muzikál expresu Michael Prostějovský, který tento pořad přivedl před pětadvaceti lety na vlny Českého rozhlasu. Chybět nebudou ani jeho mladší spolupracovníci Pavel Bár a Patrick Fridrichovský, kteří se členy redakčního týmu stali před téměř pěti lety.


Foto: Musical media