Přestože většina diváků má Danielu Šinkorovou stále v paměti jako již nežijící postavu doktorky Gity Petrové z populárního seriálu Ordinace v růžové zahradě, sama herečka a zpěvačka samozřejmě nadále hraje a koncertuje.
O svém talentu přesvědčí dnes 12.května návštěvníky Velké synagogy v Plzni, kde vystoupí za doprovodu 4Bandu od 19:30 hodin.

Daniela Šinkorová se narodila 28.prosince 1972 v Nitře. Jako malá hrála na piano, flétnu, bicí, chodila na klasické i společenské tance a do sborového zpěvu. I když si tatínek Daniely přál, aby z ní byla lékařka a nebo architektka, ona sama dokonce uvažovala i o tom, že by šla studovat vysokou školu chemickou, přesto všechno se její kroky nasměrovaly jiným směrem. Vystudovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Bratislavě a muzikálové herectví na JAMU v Brně. Během studií hostovala na Nové Scéně v Bratislavě v roli Lienky v muzikálu Grandhotel a v muzikálech Sny noci svatojánské a Bastard v Městkém divadle v Brně. Vysokou školu absolvovala v hlavní roli Sugar v muzikálu Někdo to rád horké v ND Brno, ale tuto roli si později zahrála i v HDK v Praze. Její repertoár je založen na písních z populárních muzikálů (ve kterých účinkovala, nebo stále účinkuje), ale ráda má i jazz a swing.

Do Plzně se vlastně vrací “na místo činu.” Ještě před tím, než se stala známou muzikálovou a televizní hvězdou, totiž nastudovala ve zdejším Komorním divadle roli Sally Bowles v světoznámém muzikálu Kabaret. Sama na tuto zlomovou roli v rozhovoru s Ivanem Rösslerem vzpomíná: “Plzeň pro mne navždy zůstane srdcovou záležitostí – režisér Roman Meluzín si mě vyhlédl do role Sally Bowles v Kabaretu, já jsem vstoupila do Divadla Josefa Kajetána Tyla, kde jsem potkala hodně skvělých a „lidských“kolegů a i díky nim jsme stvořili představení, které bylo oceněno cenou Thálie. A tak od té doby plzeňské diváky považuji za „své“! A Plzeň jsem stihla „objevit“ i jinak – mám ráda její řeku, má krásná romantická zákoutí a spoustu dobrých hospůdek, kde skvěle vaří,” říká o Plzni Daniela Šinkorová.

Držitelka několika cen TýTý a dvou muzikálových Thálií v synagoze vystoupí společně s uskupením 4Band, které vede skvělý muzikant Jan Greifoner. Stejná skupina na stejném místě doprovázela i Radku Fišarovou. Během koncertu zazní nejen řada muzikálových melodií /Daniela účinkovala například v Cats, Kristiánovi, Chicagu, Sugar, Pokrevních bratrech, Jackovi Rozparovačovi nebo Hello, Dolly/, ale také jazzové melodie a swingové šlágry.

Foto: Herbert Slavík pro Danielu Šinkorovou a SDOB Ústí nad Labem (spolu s Ladislavem Županičem v muzikálu Hello, Dolly)