Rada z muzikálu Cikáni jdou do nebe, Vasja a Rusínka z Koločavy, Šamanka ze Singoally, Marta ze Spring Awakening nebo Lori Olbramovičová z Nahé múzy – tak znají diváci oblíbenou herečku Městského divadla Brno Soňu Jányovou. Vystudovala muzikálové herectví na JAMU v Brně a několik sezon byla platnou posilou muzikálového souboru MdB. Koncertním pořadem s názvem „Anjeli, ktorých stretávam“ se dnes v Divadle šansonu Soňa Jányová s brněnským publikem rozloučí před svým odchodem do Finska.

Pořad původně vznikl jako poslechový večer převzatých písní (nejvíce Šlitr/Suchý), ale postupně se přerodil spíše v autorský recitál. Na dnešní večer je přichystáno hned několik světových premiér, ovšem kromě nich zazní, zejména díky hostům, také známé melodie, například Hallelujah (Leonard Cohen), Naruby (Z. Navarová) a řada dalších.
Stálí diváci Soni Jányové si chodí na její koncerty odpočinout od každodenního stresu u zhudebněných básní Jana Skácela či Milana Rúfusa (ikona slovenské poezie). Její vystoupení zdobí vtipní moderátoři, zajímaví hosté pak nabízí široké zastoupení hudebních žánrů. Pořad probíhá obvykle v atmosféře přátelského rozjímání, takže nejsou vyloučeny drobné improvizace.

Rozloučit se se Soňou Jányovou tentokrát přijdou tito hosté:

MICHAELA HORKÁ – herečka, zpěvačka. Hrála v seriálech Rodinná pouta, Ošklivka Katka. Účinkuje v několika inscenacích MdB i v zahraničí, ale tak, jak ji uvidíte dnes, ji možná neznáte.

LENKA MAŇÁKOVÁ- zpěvačka, majitelka relaxačního centra Spirála a vedoucí o.s. Vesica.

DADA KLEMENTOVÁ – muzikantka, autorka, aranžérka, pedagožka JAMU.

PETRA KLEMENTOVÁ – muzikantka, tanečnice, výtvarnice. Absolventka JAMU (příčná flétna). Spolupracovala na mnoha zahraničních projektech. V současnosti žije v Německu.

PETR ŠMIŘÁK – herec, zpěvák, muzikant. Kolega S. Jányové z JAMU s angažmá v divadle Radost. Hraje také v Městském divadle Brno. V Divadle šansonu vystoupí se svou kapelou Batu.

VÍT ŠUJAN – zpěvák, muzikant, autor.

Pokud patřila Soňa Jányová k vašim oblíbeným herečkám a zároveň skandinávské Finsko nepatří k nejčastějším cílům vašich cest, neměli byste si nechat dnešní koncert ujít.

Foto: Jef a Tino Kratochvilové
1) Soňa Jányová jako Rada (spolu s Dušanem Vitázkem)
2) Civilní portrét
3) V úloze Lori Olbramovičové v muzikálu Nahá múza