Ve čtvrtek 1. října 2015 od 20 hodin bude uveden na Divadelní lodi Tajemství v české premiéře úspěšný, ale značně kontroverzní muzikál Stephana Dolginoffa Thrill Me – Spalující vášeň. Jedná se o autorovo nejznámější dílo, za které získal nominaci na prestižní cenu Drama Desk Award. Poprvé byl muzikál uveden v New Yorku v roce 2003. Následně se dočkal řady provedení a ocenění po celém světě – kromě amerických a evropských měst byl uveden také v Jižní Koreji nebo Japonsku. Českou verzi muzikálu v překladu Hany Novákové režíruje Lumír Olšovský.

„Násilí, manipulace, závislost – témata, o kterých se nechce ani mluvit. Ano, můžeme předstírat, že neexistují. Přitom svět je dnes plný hnusných činů. V našem nastudování muzikálu sledujeme jak plíživě se chlapec už na konci dětství stává zločincem. Člověk se přece nenarodí jako vrah!“ uvádí režisér Lumír Olšovský k muzikálu, který je nejen o vášni, touze či překračování hranic.

Hlavní role v muzikálu obsadil zatím ne příliš známými mladými herci Jaroslavem Blažkem a Lukášem Kunzem. K tomu však režisér říká: “Oba však mají velice dobře nakročeno. Navíc pro tento muzikál je výhodou, že hudebně dramatické oddělení Pražské konzervatoře kluky velice dobře připravuje jak po herecké, tak i hudební stránce. Určitě ještě o nich v budoucnosti hodně uslyšíme”. Tvůrčí tým pak doplňuje dramaturgyně Sylvie Rubenová, scénografka Fortuna Hernández, kostýmní výtvarnice Lenka Kristiánová, produkční Adam Lauer. Hudební nastudování Svatopluk Kůrka. Thrill Me je letošní druhou premiérou, po hře Pes, noc a nůž od autora Mariuse von Mayenburga, která vzniká v produkci Divadla U22.


Foto: Produkce muzikálu Thrill Me – Spalující vášeň (repro redakce)