Muzikál Thrill Me, foto: NDM Ostrava

Komorní muzikál amerického skladatele, dramatika a libretisty Stephena Dolginoffa s názvem Thrill Me (Vzruš mě!) a podtitulem Případ Leopolda a Loeba uvede Národní divadlo moravskoslezské v premiérách 12. a 13. května v Divadle „12“. Dílo je vůbec prvním muzikálem nastudovaným přímo pro novou komorní scénu vzniklou při rekonstrukci komplexu Divadla Jiřího Myrona a hraje se v Čechách teprve podruhé. Českou premiéru nastudoval v roce 2015 Lumír Olšovský se studenty konzervatoře.

Thrill Me je komorním titulem pro pouhé dva herce. Vězněný muž po letech opět vypovídá o svém dávném zločinu. Jakou roli v něm vlastně sehrál a jakou sehrál jeho komplic? Kdy se touha stává posedlostí a kam až je člověk schopen zajít? Příběh o vášni, touze a překračování hranic pro dva mladé herce. Muzikál je založen na skutečné události z Chicaga roku 1924, kdy dva studenti práv z bohatých rodin zabili čtrnáctiletého chlapce. Mladíkům bylo v té době 18 a 19 let a jejich motivací byl pocit vzrušení z takového činu a snaha o dokonalý zločin. Poprvé byl muzikál uveden v New Yorku v roce 2003, úspěšné off-broadwayské nastudování následovalo v roce 2005 a od té doby byl inscenován v řadě zemí po celém světě.

„Je pro nás ctí být prvním muzikálem na scéně komorního Divadla „12“ a přinést tak ostravským divákům trochu jiný typ muzikálu, než na jaký jsou zvyklí,“ uvedla překladatelka a dramaturgyně Hana Nováková. „Troufám si říci, že Thrill Me díky silnému příběhu a postavám, jejichž děsivému jednání můžeme současně snadno porozumět, má co nabídnout jak příznivcům muzikálového souboru, tak i těm, kdo běžně chodí spíše na činoherní představení,“ dodala.

Obě role byly obsazeny v alternaci: Tomáš Krpec nebo Lukáš Adam ztvární roli Nathan, Adam Živnůstka nebo Richard Pekárek roli Richarda. Klavírní doprovod obstarají Michaela Kadlecová nebo Jakub Žídek.

Muzikál Thrill Me, foto: NDM Ostrava

 

Autorský a inscenační tým:

Hudba, libreto a texty písní: Stephen Dolginoff

Překlad: Hana Nováková
Režie: Juraj Čiernik
Hudební nastudování: Jakub Žídek
Pohybová spolupráce: Jana Burkiewicz
Scéna a kostýmy: Marta Roszkopfová
Dramaturgie: Hana Nováková, Tomáš Novotný
Korepetice: Michaela Kadlecová, Jakub Žídek