Ilustrační foto: Produkce muzikálu Shrek

Ač některá média uváděla spekulace, že se sobotní premiéra české verze muzikálu Shrek ruší, opak je pravdou. Populární postavička vyráží na české turné už 21. dubna.

Deset let od broadwayské premiéry se muzikál Shrek dostává i k nám. Velkolepá muzikálová show se odehraje ve dnech 21. dubna 2018 v Praze, 12. května 2018 v Brně, 19. května 2018 v Hradci Králové, 26. května 2018 ve Zlíně a 2. června 2018 v Ostravě se uskuteční. Zrušena byla pouze představení v Plzni a Liberci, která budou s největší pravděpodobností přesunuta na podzim letošního roku. Původní americká verze získala osm nominací na prestižní muzikálové ceny Tony, z nichž nakonec proměnila jedinou, za nejlepší kostýmy. Z Broadwaye se muzikál přesunul například do Londýna, Madridu, Budapešti či Buenos Aires, hrál se také v Německu, Polsku, Rakousku i Izraeli. Autorem českých textů je Martin Fahrner, režisérem inscenace Roman Štolpa a produkce bude doprovázet živý orchestr vedený dirigentem Františkem Šterbákem. Producentem je Východočeské divadlo Pardubice.

„Shrek je mojí srdeční záležitostí. Je to krásné zpívání, silná hudba, sborové písně, spousta pohádkových postav a úžasný příběh. Prostě americký muzikál se vším všudy, který chystáme rok a půl,“ vyznává se režisér Roman Štolpa.

Děj muzikálu vychází z prvního dílu filmové série o Shrekovi. Kromě dobráckého zlobra Shreka a Fiony vystoupí i další známé postavy, jako jsou například upovídaný Osel, záludný Lord Farquaad, Perníček, zamilovaná Dračice, Pinocchio či Tři prasátka. Autorem libreta a neuvěřitelně vtipných textů písní, kterých muzikál podle populárního animovaného filmu společnosti DreamWorks nabídne hned dvacet, je David Lindsay-Abaire, chytlavá hudba je z dílny Jeanine Tesori.

 

Osoby a obsazení: 

Shrek: Jiří Zonyga
Fiona: Ivana Jirešová/ Radka Pavlovčinová
Fiona mladá: Kristýna Petráková/ Markéta Zdeňková
Fiona dítě: Kateřina Ujfaluši/ Natálie Němcová
Oslík: Karel Zima /Lukáš Ondruš
Lord Farquaad: Ondřej bábor /Ladislav Špiner
Dračice: Hana Křížková / Renata Podlipská
Pinokio: Viktor Novák/ Filip Hořejš
Prasátko 1: Radim Flender
Prasátko 2: Jan Urban
Prasátko 3: Jakub Švec / Štěpán Piller

Vodník: Štěpán Komárek / Filip Hořejš
Jeníček: Lukáš Kellner / Štěpán Piller
Perníček: Kateřina Herčíková
Myš 1: Felicita Prokešová / Zuzana Holbeinová
Myš 2: Kateřina Kroupová
Bílá paní: Zuzana Holbeinová / Barbora Rajnišová
Karkulka: Klára Jelínková / Zuzana Holbeinová
Čertice: Šárka Dreiseitelová / Marie Šlehoferová
Kašpárek: Lucie Puková / Marie Šlehoferová
Moderátor: Michal Halačka