Po náročném dvoukolovém konkurzu byli vybráni účinkující pro pražské provedení muzikálu Casanova, jehož premiéra se uskuteční koncem května v Divadle Broadway. Dílo hudebního skladatele Zdeňka Bartáka a libretisty Petra Markova znějící v aranžích Daniela Bartáka přitom mělo úspešnou premiéru loni v létě na nádvoří zámku Hluboká nad Vltavou. V Praze interiérovou verzi Casanovy připravuje Filip Renč, drobné úpravy chystají i samotní autoři. Největší změnou bude obsazení pouze dvou generací Casanovů, zatímco v původní verzi hráli tři. V Broadwayi se diváci setkají pouze s dětským a dospělým představitelem titulní role, která už se nebude dělit na střední a starší věk.

Zdeněk Barták, Petr Markov: CASANOVA

Režie: Filip Renč
Hudební aranžmá: Daniel Barták
Choreografie: Petra Parvoničová
Scéna: Martin Černý
Kostýmy: Roman Šolc

V hlavních rolích:

CASANOVA: Josef Vojtek / Jan Urban
GIACOMO: Filip Antonio / Jan Franc / Tomáš Ringel
HRABĚ z Valdštejna: Marian Vojtko / Bohouš Josef
HRABĚNKA z Dubna: Dita Hořínková / Radka Fišarová
KOMTESA Adéla: Eliška Ochmanová / Dominika Richterová
BEDNÁŘ: Tomáš Trapl / Jakub Šlégr
LÍZA: Zdenka Trvalcová / Michaela Gemrotová

role a company:

HRABĚ Branicky: Ladislav Korbel / Jan Urban
TERESA nebo ANETA: Karolína Majerníková / Eliška Ochmanová / Michaela Talašová / Aneta Dobešová

company:

DÁMY: Adriana Bajtková / Lucie Pragerová / Miroslava Pikolová / Věra Vodičková / Marie Štěchová
PÁNOVÉ: Petr Ryšavý / Jan Kopečný / Lukáš Randák / Oldřich Smysl / Patrik Plešinger / Pavel Vrána

V muzikálové branži patří zatím k méně známým tvářím operní pěvkyně Michaela Gemrotová. Proto vám ji stručně představujeme.
Michaela Gemrotová se narodila v Písku. Svá studia zahájila na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením ve třídě doc. Magdalény Hajóssyové, dále pokračovala na Pražské konzervatoři a v roce 2008 byla přijata na Vysokou školu múzických umění v Bratislavě. Studia ukončuje v roce 2013 na Akademii múzických umění v Praze u Mgr. Heleny Kaupové. Je laureátkou řady soutěží, např. získala II. cenu na Mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka v Karlových Varech v roce 2008, v roce 2011 byla finalistkou soutěže. V roce 2008 byla zařazena mezi Young Czech Talent. V rámci své koncertní činnosti vystoupila na mnoha evropských podiích (Itálie, Německo, Rakousko, Slovensko, Maďarsko, Francie). Ztvárnila několik operních rolí mozartovského repertoáru (Barberina – Figarova svatba, Papagena – Kouzelná flétna, Zuzanka – Figarova svatba a Zerlina – Don Giovanni), dále Esmeraldu z Prodané nevěsty, Kuchtíka z Rusalky či Lidunku z Blodkovy opery V studni. Její doménou je operní repertoár, nebrání se ale ani žánrům alternativním – od roku 2012 spolupracuje s Rockovou operou v roli Bohyně Moiry. Letos se poprvé představí na prknech Národního divadla Praha v roli Lidky v nové inscenaci Dvou vdov. Pro pěvecky náročnou roli Adély by tedy měla mít tato mladá pěvkyně ideální předpoklady.

Ilustrační foto:

1) Vítězslav Sladký
2) Josef Hrubý
3) Archiv Michaely Gemrotové