Bohatým programem se mohou pochlubit 20. jubilejní Casanovské slavnosti, které se tradičně konají v Duchcově. Letos proběhnou o víkendu 6. a 7. června a kromě jiného zde zazní populární muzikál Zdeňka Bartáka, Petra Markova a Daniela Bartáka Casanova i hudební komedie Árie pro Casanovu v podání Divadla M s hostem Richardem Pachmanem.

Slavnosti budou zahájeny tradičním příjezdem Giacoma Casanovy v kočáře na zdejší zámek a zahajovacím přípitkem s vrchností města na zámeckém balkónu. Na Hlavní scéně v zámecké zahradě postupně vystoupí Martin Maxa, skupina legend Supergroup (Michal Pavlíček, Vladimír Guma Kulhánek, Roman Dragoun, Jan Hrubý, Kamil Střihavka), skupina Rangers, Olga Lounová, Voxel, legendární Olympic a další. Vážná hudba bude zastoupena koncertem fenomenálního virtuosa, nejvýznamnějšího českého houslisty současnosti Ivana Ženatého ve Valdštejnském sále zámku. Na Rockové scéně se letos představí Deathonar, Faces Are Fiction, nový projekt kytaristy ze skupiny Davida Kollera Michal Pelant Band, Rybičky 48, Doctor PP, Tony Ducháček & Garage nebo populární Visací zámek.
Součástí doprovodného programu bude dobový jarmark na nádvoří zámku, vystoupení šermířů, drezura zámeckých koní, koňská ohňová show, zámecký sokolník s ukázkou výcviku dravých ptáků, okružní jízdy v kočáře a strhující pochod bubeníků Thoki The Groove Army.

Výjimečnost 20. Casanovských slavností podtrhne výpravný muzikál Casanova, který uvede hostující Divadlo Pikl Hluboká nad Vltavou na druhém nádvoří zámku v pátek večer. Zajímavou podívanou jistě nabídne i hudební komedie Milana a Marie Petrovských Árie pro Casanovu, ve které ztvární roli Wolfganga Amadea Mozarta známý zpěvák, skladatel, spisovatel a výtvarník Richard Pachman. Slavnosti tradičně zakončí rozloučení Giacoma Casanovy ze zámecké balustrády a velkolepý ohňostroj.

Foto: Josef Hrubý (scény z muzikálu Casanova)