Produkce české verze světového muzikálového megahitu Fantom Opery proslulého skladatele Andrewa Lloyd Webbera odhalila prozatím jediné konkrétní jméno – hlavní ženskou úlohu éterické Christine si v pražské GoJe zazpívá osmadvacetiletá operní zpěvačka Michaela Gemrotová. Hudební boss František Janeček tak potvrzuje dřívější slova, že v konkurzu, jehož se zúčastnila celá řada slavných herců a zpěváků, nemusí být jméno automatickou vstupenkou do projektu.

Půvabná blondýnka Michaela Gemrotová se narodila v Písku. Studia zahájila na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením ve třídě doc. Magdalény Hajóssyové, dále pokračovala na Pražské konzervatoři a roce 2008 se stala posluchačkou Vysoké školy múzických umění v Bratislavě. Pěvecké vzdělání ukončila v roce 2013 na Akademii múzických umění v Praze. Je laureátkou řady soutěží (2008 – II. cena na Mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka v Karlových Varech , 2011 – finalistkou soutěže (cena za nejlepší interpretaci díla A. Dvořáka, cena Bel Canto za pěveckou techniku „krásný zpěv“, cenu diváků za absolutního vítěze žen, o rok později se opět stala nejoblíbenějším soutěžícím u diváků). V rámci koncertní činnosti vystoupila na mnoha evropských podiích (Itálie, Německo, Rakousko, Slovensko, Maďarsko, Francie). Ztvárnila také několik operních rolí, například Zuzanku ve Figarově svatbě, Papagenu v Kouzelné flétně, Zerlinu v Donu Giovannim, Esmeraldu v Prodané nevěstě či Kuchtíka v Rusalce. Její doménou byl dosud repertoár klasického operního žánru, od roku 2012 ale spolupracuje i s Rockovou operou, kde nastudovala roli Bohyně Moiry. Zpívala také Lízu v pražské verzi muzikálu Casanova. Loni debutovala jako Lidunka ze Smetanových Dvou vdov na scéně Národního divadla v Praze.

„Zazpívat si ve Fantomovi je snem snad každého zpěváka,“ neskrývá nadšení sama zpěvačka, která zatím neví, s kým bude úlohu Christine alternovat, ani kdo se stane jejími nejbližšími jevištními partnery v rolích Fantoma a Raoula. Další jména by produkce měla oznámit v příštích týdnech. Premiéra slavného Lloyd Webberova muzikálu se uskuteční v pražské GoJa Music Hall 13.září tohoto roku.

Ilustrační foto: Michaela Feuereislová, Martin J. Polák (muzikál Casanova)