Přestože muzikál Carmen na scéně pražského Hudebního divadla Karlín oslavil stou reprízu ohňostrojem již na konci května, důvodem k dalšímu slavnostnímu představení se stalo v pátek 2. října roční výročí od světové premiéry tohoto broadwayského díla slavného hudebního skladatele Franka Wildhorna. Hned po své premiéře se Carmen stala nebývalým komerčním hitem a vyprodaná představení svědčí o tom, že se s ní na karlínském jevišti hned tak nerozloučíme.
Překvapením pátečního večera se pro mnohé diváky i novináře stala účast nejen celé řady osobností pražského realizačního týmu, ale především samotného Franka Wildhorna. Ten už se přitom v Praze objevil několikrát. Samozřejmě nechyběl na premiérách, ale nečekaně poctil karlínskou scénu svou inspekční návštěvou také v březnu, kdy mimo jiné jednal s Lucií Bílou a Václavem Noidem Bártou, pro kterého napsal několik songů, o další vzájemné spolupráci.

Výroční představení obsazením až na drobné odlišnosti kopírovalo to premiérové, ale nepoznamenáno nervozitou, nabídlo divákům větší dávku emocí. V choreografické rovině se velmi zlepšila samotná Lucie Bílá v roli titulní hrdinky, s větší pěveckou jistotou pak zazpívala jednu z nejkrásnějších písní celého muzikálu o svaté Tereze zpěvačka Dasha. Ve výborné kondici se představil nejen Robert Jícha jako José a Athina Langoská v úloze Vědmy, ale také impozantní Noid coby žárlivý Garcia.

Výroční představení se odehrálo v tomto obsazení hlavních rolí:
Dirigent: Ota Balage

Carmen: Lucie Bílá
Katarina: Dasha
José: Robert Jícha
Garcia: Václav Noid Bárta
Teta Inéz: Pavla Břínková
Zuniga: Lukáš Kumpricht
Starosta: Jiří Štágr
Vědma: Athina Langoská
Inmar: Ivo Hrbáč

Po představení během děkovačky vystoupil ředitel HdK Egon Kulhánek a poděkoval všem vystupujícím za celoroční úsilí a především pak Lucii Bílé, která nejenže se stala osobitou představitelkou ohnivé Carmen, ale je zároveň prostřednictvím Divadla TaFantastika i spoluproducentkou tohoto muzikálu.
Následná párty již probíhala v uvolněném duchu a pozvaní hosté i inscenátoři sledovali, jak mezi ně postupně přichází populární herci a zpěváci – Robert Jícha, Dasha, Václav Vostárek, Pavla Břínková, Noid a nakonec všemi nejvíce očekávaná Lucie Bílá. Ta zaujala nejen výrazným síťovaným modelem všechny fotografy, ale po vyčerpávajícím představení dokonce přidala několik španělských písní.

Před půlnocí přizvala Carmen na improvizované pódium samotného hudebního skladatele Franka Wildhorna a předala mu jako dárek obrovského plyšového lva:
„Frank mě stále láká k delšímu hostování na Broadwayi, ale já jsem raději tady doma. Takže když si nemůže odvézt mě, odletí za oceán aspoň s tímhle lvem,“ dodala s typickou nadsázkou Lucie Bílá, která má momentálně za sebou úspěšné koncertní turné Bang Bang Tour 09 se skupinou Petra Maláska a právě dokončuje novou sólovou desku, která by měla přijít na předvánoční trh už za měsíc. Jak nám Lucie prozradila, vybrala na ní tentokrát známé evergreeny ze 60. a 70. let, které zaranžuje Ondřej Soukup a novými texty opatří zpěvaččina dvorní textařka Gábina Osvaldová.

Pro novináře a další významné hosty pak produkce uspořádala zajímavou soutěž. Během celé párty se po divadelním klubu pohybovaly hostesky a vybíraly od přítomných jejich vizitky. Zástupci divadla poté vylosovali dva rivaly, kteří se formou známé hry kámen – nůžky – papír utkali o zpáteční letenku do Španělska, kterou věnovala do soutěže agentura Prague Promotion. Vydařený večírek pokračoval až do brzkých ranních hodin, podobně jako pokračuje seriálová produkce Carmen. Jen do konce listopadu na diváky čeká ještě devětatřicet představení, pak jí na minimálně dva měsíce vystřídají ostatní repertoárové tituly. Další probíhající jednání dávala vytušit, že Carmen nebude posledním Wildhornovým dílem na karlínském jevišti…

Foto: Josef Hrubý
1) Noid, Lucie Bílá, Frank Wildhorn a Dasha
2) Václav Noid Bárta jako Garcia
3) Lucie Bílá na večírku
4) Frank Wildhorn a lev