V Hudebním divadle Karlín začaly 15.července zkoušky dlouho očekávaného amerického muzikálu Franka Wildhorna /hudba/, Normana Allena /libreto/ a Jacka Murphyho /texty/ CARMEN.

Osoby a obsazení:

Carmen: Lucie Bílá
Katarina: Markéta Poulíčková/Dasha (understudy Carmen)
José: Robert Jícha/Peter Strenáčik
Garcia: Václav Noid Bárta/Martin Pošta
Teta Inéz: Pavla Břínková/Barbora Rajnišová
Zuniga: Tomáš Trapl/Lukáš Kumpricht
Starosta Mendoza: Jiří Korn/Josef Štágr
Vědma: Hanka Křížková/Athina Langoská
a další

Ve úterý 29.července se uskutečnila v Hudebním divadle Karlín netrpělivě očekávaná druhá tisková konference k světové premiéře Carmen. Kromě omluveného choreografa Pavla Strouhala byli novinářům k dispozici nejen inscenátoři a vedení HDK, ale také představitelé všech hlavních rolí. Tiskovku zahájil PR manager divadla Tomáš Matějovský a ředitel HDK Egon Kulhánek. Ten mimo jiné uvedl, že Carmen již určitě nebude kasovním propadákem, protože z 45tis. vstupenek, které byly v prodeji na padesátku letošních představení, již zbývá jen posledních 6tisíc kusů.
Režisér Gabriel Barre zdůraznil, že v Praze našel umělce stejně talentované, kreativní a inteligentní, jaké by hledal na Broadwayi. Ocenil i pracovitost technického personálu a produkce. „Uvidíte, že vás všichni svými výkony velmi překvapí,“ dodal. Lucie Bílá navázala, že ona bude překvapovat zejména tancem. „Carmen mě totálně okouzlila a dělám, co ona chce a co bych normálně nedělala – tančím, potím se i řvu… Od první zkoušky jsem jí nadšená.“

PŮVODNÍ ROZHOVORY PRO www.musical-opereta.cz
S LUCIÍ BÍLOU A PAVLOU BŘÍNKOVOU NAJDETE V RUBRICE DOMÁCÍ SCÉNA.

Foto: Auto článku (Lucie Bílá – Carmen)