Světovou premiéru si muzikál Zorro odbyl na West Endu v Garrick Theatre v červenci roku 2008 a inscenace získala pět nominací na Laurence Olivier Award. Z Londýna se Zorro vydal na pouť do Paříže, Moskvy, Tokia i Soulu, příští rok by měl konečně dorazit i do světové mekky muzikálu, na newyorskou Broadway. Ještě předtím se ovšem hrdina takřka zlidovělý zjevil v baště české muzikálové scény, totiž v Městském divadle v Brně. Zde si odbyl svojí českou premiéru v březnu tohoto roku, aby se, opět v režii Petra Gazdíka, už od zítřka usadil na prknech Divadla Hybernia v Praze. V představení, které produkuje společnost Musical Production Václava Pešíra a Emy Krahulíkové, se pražskému publiku představí jak osvědčení herci brněnského souboru, tak doobsazené hvězdy pražské muzikálové scény.

Legendární příběh hrdiny “Zorra mstitele” od chilské autorky Isabel Allende inspiroval hudební skupinu Gipsy Kings, jednoho z nejlepších londýnských hudebních aranžérů Johna Camerona a autora scénáře Stephena Clarka, aby uvedli tento příběh jako muzikál na West Endu 15. července 2008. Ukázalo se, že vůbec první divadelní dramatizace tohoto příběhu souboje dobra a zla, lásky a vášně, dramaticky prokomponovaná s takovými songy jako například “Bamboleo”, “Djobi Djoba” či “Baila me” se rázem stala hitem sezóny s nominací hned na několik prestižních divadelních cen.

Zorrem navazuje společnost Musical Production na úspěšnou spolupráci s brněnskými divadelníky, která začala převzetím světoznámého muzikálu Mary Poppins. Vedle stálic MdB v hlavních rolích pražské verze muzikálu Zorro vystoupí Marek Holý v titulní dvojroli Diega/Zorra, cikánku Inez ztvární Monika Absolonová, Luisu Radka Pavlovčinová, Ramóna Roman Vojtek a Starého cikána/Dona Alejandra Oldřich Kříž. Ani Brňané ovšem o svého Zorra nepřijdou a na další sérii romanticko – komediálního muzikálu se mohou vypravit od 19. do 24. listopadu 2013 na Hudební scénu.

Obsazení pražské verze muzikálu Zorro:

Diego / Zorro: Marek Holý, Lukáš Janota, Robert Urban
Inez: Monika Absolonová, Světlana Janotová, Ivana Vaňková
Luisa: Johana Gazdíková, Viktoria Matušovová, Radka Pavlovčinová
Ramon: Robert Jícha, Dušan Vitázek, Roman Vojtek
García: Milan Němec, Tomáš Sagher, Henrich Šiška
Starý cikán / Don Alejandro: František Horáček, Ladislav Kolář, Oldřich Kříž
Joaquín – kytarista: Dario Piga, Petr Vít
Trumpetisté: Hubert Ratschker, Tomáš Prokop

Ilustrační foto: Jef a Tino Kratochvilové