Po loňském úspěchu s open-air uvedením muzikálu Jesus Christ Superstar se Městské divadlo Brno ve spolupráci s agenturami S Promotion a Rag Time opět vrací do prostorů zámecké zahrady v Lednici, aby zde tentokrát odehrálo příběh o tajemném muži dvou tváří, který si svým šarmem, šlechetným chováním a statečností dokáže získat srdce nejen své vyvolené Luisy, ale i všech žen, které touží po svém dokonalém hrdinovi. Pryč jsou doby, kdy vysněný princ musel přijet na bílém koni. Dnes v podstatě stačí, když si nasadí černou masku a skrývá se pod rouškou tajemna. A je to právě on, po kterém všechny touží. Mazaný hrdina, jenž si nechává říkat el Zorro.

Legendární příběh hrdiny „Zorra mstitele“ od chilské autorky Isabel Allende inspiroval hudební skupinu Gipsy Kings, jednoho z nejlepších londýnských hudebních aranžérů Johna Camerona a autora scénáře Stephena Clarka k napsání muzikálu, jehož premiéra se uskutečnila na West Endu 15. července 2008. O pouhých pět let později můžeme tohle energické a španělským flamencem nabité dílo vidět i u nás.
Na prknech hudební scény Městského divadla Brno se romantický muzikál úspěšně hraje od března letošního roku. Má za sebou i hostování ve slovenském Zvolenu a od podzimu 2013 se připravuje jeho uvedení v pražském divadle Hybernia.

Open-air představení v Lednici se hraje 13. 7. 2013 ve 20:30 hodin. Odehrává se na louce v zadní části zámku vedle Zámecké jízdárny. Muzikál můžete odpoledne spojit i s příjemnou návštěvou zmíněného impozantního zámku, jenž byl od roku 1249 majetkem rodu Lichenštejnů, kterým panství patřilo bezmála 700 let. Zámek se řadí k nejvýznamnějším památkám vrcholného romantismu na území Česka a v prosinci 1996 byl zapsán v rámci celého Lednicko-valtického areálu do seznamu světového a kulturního dědictví UNESCO. Dnešní podobu získal při rozsáhlé rekonstrukci z poloviny 19. století.

V titulní roli Zorra se divákům dne 13. 7. představí Lukáš Janota. Jako ženy, které v jeho životě zanechaly nezanedbatelnou stopu, se objeví Viktória Matušovová (Luisa) a Ivana Vaňková (Inez). Zorrova bratra Ramóna si zahraje Dušan Vitázek a seržanta Garcíu Tomáš Sagher. Začátek představení je plánován na 20:30 hodin, vstup do prostor Lednicko-valtického areálu vyhrazených pro divadelní představení je uvolněn již od 19 hodin. Představení se hraje za každého počasí, v případě deště budou návštěvníkům k dispozici pláštěnky. Více informací, například o možnostech parkování, se dozvíte na webových stránkách www.muzikalyvlednici.cz.

Pokud je vám dovolená ve Španělsku drahá, vězte, že kousek Španělska přinese Zorro až k vám. Nechte se unést rytmy flamenca a zpívejte si známé hity, jako jsou „Baila Me“, „Bamboleo“ či „Djobi Djoba.“ Spousta melodií Vám bude znít v hlavě dlouho po skončení představení. Lístky na akci jsou stále k dostání v prodejní síti Ticketart.

Ilustrační foto: Jef a Tino Kratochvilové