Po šesti letech vydá zpěvačka a muzikálová herečka Monika Absolonová nové sólové album. Na konci června podepsala smlouvu s vydavatelstvím Popron Music. Po dohodě s producentem Jiřím Škorpíkem se bude jednat o CD muzikálových melodií, které představí Moniku Absolonovou v jejích nejslavnějších rolích. Monika si vedle prověřených písní jako „Jsi můj pán“ nebo „Teď královnou jsem já“ vybrala i další světové muzikálové hity. Půjde o nové nahrávky, které vzniknou s novými aranžemi a s velkým symfonickým orchestrem. Výsledkem náročné studiové práce by mělo být exkluzivní album, které bude reprezentovat úspěšnou muzikálovou kariéru zpěvačky. Na dlouho očekávaném projektu se začne pracovat již během prázdnin, protože album má vyjít už v říjnu tohoto roku. Naposledy vyšlo Monice Absolonové CD s názvem Zůstávám dál v roce 2004, úplně první debutové album s příslovečným názvem Monika pak bylo vydáno v roce 1993 a všechny písně tehdy pocházely z pera hudebního skladatele Michala Davida.

Monika Absolonová se narodila v roce 1976 ve středočeském Benešově. Svou pěveckou kariéru odstartovala již v 7 letech, kdy začala zpívat v Kühnově dětském sboru. Počátkem 90. let chodila na hodiny zpěvu k Lídě Nopové a od roku 1996 k Eduardu Klezlovi. V polovině 90. let se začala výrazně uplatňovat v hudebním divadle. Jejím prvním velkým muzikálem byl Dracula. Následně hrála v Krysařovi Daniela Landy a divadelních verzích muzikálů Rebelové a Noc na Karlštejně. Na základě těchto úspěchů získala titulní nebo velké role v muzikálech Kleopatra, Tři mušketýři, Mona Lisa, Angelika, hraje i v crazy komedii Je třeba zabít Davida. Objevuje se také v činohře (Veronika ve hře Lumíra Olšovského Den na zkoušku v Divadle Radka Brzobohatého) i ve filmu (čarodějnice v Princezně ze mlejna 2, menší role ve Zdivočelé zemi, Kameňáku 2 a Kameňáku 3). V letech 2002 a 2003 byla vyhlášena skokankou roku v anketě Zlatý slavík. Za roli Kleopatry byla v roce 2002 nominována na cenu Thálie.

Znám už je dokonce termín premiéry muzikálového koncertu, kde se bude CD zároveň křtít – 9. listopadu 2010 v Divadle Broadway. Muzikálová profilová alba jsou dnes nesmírně populární. Proč se touto cestou vydává i Monika Absolonová, vysvětluje ředitel Popron Music JUDr. Alan Piskač: “Monika Absolonová je královnou české muzikálové scény, má za sebou hlavní role v muzikálech Kleopatra, Tři mušketýři, Angelika, Mona Lisa a Dracula. Věříme, že muzikálové album bude klenotem v její diskografii a potěší všechny, kteří jí jako první dámu českého muzikálu milují.”
Monika oslovila jako producenta Jiřího Škorpíka. Multiinstrumentalista, dirigent, aranžér a skladatel se na spolupráci velmi těší: “Jsem rád, že mám příležitost vytvořit nová aranžmá pro velké Moničiny muzikálové hity od Karla Svobody, Michala Davida i Daniela Landy. Věřím, že s velkým symfonickým orchestrem a skupinou Sound&Rhythm Orchestra dáme nový kabát slavným světovým i domácím skladbám. Nahrávat budeme celé prázdniny, ke spolupráci jsem přizval i hudebníky České filharmonie. Pro Moniku skládám i jednu novinkovou píseň“, prohlašuje Jiří Škorpík.

Jak uvádí sama Absolonová, velkou zásluhu na nápadu má kolegyně a kamarádka Hana Zagorová:
“Chodíme s Haničkou a její kamarádkou pravidelně tak jednou za dva měsíce na oběd do naší oblíbené restaurace, povídáme si u šampíčka a užíváme si příjemné chvíle. Jak tak jednou sedíme, svěřila jsem se Hance, že budu dělat novinkovou desku a ona na to, jestli to není škoda, když mě lidé znají jako muzikálovou zpěvačku a mají mne v muzikálech rádi. Jak jsem se bránila zaškatulkování muzikálová zpěvačka, tak jsem se nad jejími slovy zamyslela a nakonec je uznala. Je pravda, že muzikálům se věnuju už dlouho, tak proč to nevyužít. Písničkové album můžu vydat později,” míní zpěvačka. Právě Zagorová by se měla stát kmotrou nového muzikálového alba.

Foto: Soukromý archiv Moniky Absolonové
1) Podpis smlouvy s Popron Music
2) Monika Absolonová jako Kleopatra
3) V titulní roli muzikálu Angelika