Funny Girl, Studio DVA

Funny Girl, Studio DVA

Monika Absolonová se poprvé 24. února promění ve Fanny Briceovou v slavném americkém muzikálu Funny Girl. Po jejím boku se v divadle Studio DVA objeví Roman Zach, coby její osudová láska Nick Arnstein. Vedle nich si zahrají např. Ladislav Frej, Lenka Termerová, Jana Stryková, Jana Krausová, Michal Slaný, Kristýna Fuitová Nováková, Petr Pěknic, Ondřej Izdný a mnoho dalších. Režie broadwayského muzikálu se ujal Ondřej Sokol.

Slavný americký muzikál vypráví o nevšedním talentem a mimořádným smyslem pro humor obdařené „praštěné“ Fanny – ošklivém a nedoceněném káčátku, které čeká hvězdná kariéra a osudový vztah k hazardnímu hráči Nicku Arnsteinovi. Předobrazem hlavní hrdinky tohoto dnes už kultovního amerického muzikálu Funny Girl byla skutečná Fanny Briceová, která v letech 1910–36 fascinovala diváky v revuálních představeních legendárního režiséra a producenta Florenze Ziegfelda. Libretistka Isobel Lennartová zpracovala její neobyčejný životní příběh jako inteligentní hudební komedii. Písně, které na texty B. Merrilla napsal Jule Styne, se staly evergreeny. Život hlavní hrdince nenapodobitelným způsobem vdechla Barbra Streisandová nejen při světové premiéře na Broadwayi (1964), ale o čtyři roky později i ve stejnojmenném filmu Williho Wylera, za nějž obdržela Oscara. Na Broadwayi premiérová inscenace z roku 1964 zaznamenala třináct set repríz a byla oceněna hned několika prestižními cenami Tony.

Desítky kostýmů nejen pro hlavní hrdiny, ale i sboristy a tanečníky pochází z dílny kostýmní výtvarnice Kateřiny Štefkové. Přímo pro titulní roli je určeno jedenáct převleků. Hudebního nastudování se ujal Kryštof Marek, který také řídí šestnáctičlenný živý orchestr. O scénu se postaral Adam Pitra a choreografie má na starosti Angeé Klára Svobodová.

 Monika Absolonová o své roli populární divy, která bavila tisíce lidí, ale v soukromí se jí příliš nedařilo, říká: „Funny podle mě nejvíc dojímá ženy po čtyřicítce, protože mají v životě už něco za sebou a uvědomují si, co je kterákoliv z nás schopna obětovat lásce a o tom vlastně příběh Fanny je. Paradoxně paralel s životem Fanny a mým je spousta. V podstatě bych řekla, že jsem si prožila vše, co prožívá. Například ani mě na začátku nikdo nikde nechtěl. Jen doufám, že ten konec nebudeme mít stejný.  Role je to úžasná a myslím, že nebyla pro ženu mého věku napsaná lepší.“

Funny Girl, Studio DVA

Funny Girl, Studio DVA

 

Jule Styne, Bob Merrill, Isobel Lennartová: FUNNY GIRL

Překlad: Jiří Josek

Režie: Ondřej Sokol

Hudební nastudování: Kryštof Marek

Scéna: Adam Pitra

Kostýmy: Kateřina Štefková

 

Osoby a obsazení:

Fanny Briceová: Monika Absolonová

Nick Arnstein: Roman Zach

Eddie Ryan: Michal Slaný

Florenc Ziegfeld: Ladislav Frej

Paní Briceová: Lenka Termerová

Paní Strakoschová: Jana Krausová

Paní O´Malleyová: Jana Stryková

Tom Keeney: Petr Pěknic

John: Ondřej Izdný

Emma: Kristýna Fuitová Nováková

Mimsey: Petra Kosková

Polly: Lucie Novotná

Bublina: Athina Langoská

Funny Girl, Studio DVA

Funny Girl, Studio DVA

Foto: Václav Beran, divadlo Studio DVA