Monika Absolonová, Až do nebes

Muzikálová hvězda Monika Absolonová se letos poprvé vydává na turné. Šest exkluzivních vánočních koncertů plných světových melodií z jejího aktuálního vánočního alba Až do nebes začíná 9. prosince v Ostravě a končí 20. prosince v Brně. Živý hudební doprovod na všech zastávkách zajistí Boom! Band Jiřího Dvořáka za doprovodu smyčcového kvartetu.

Důvěrně známé a oblíbené vánoční skladby doplněné o hity z repertoáru držitelky Ceny Thálie i aktuální držitelky Ceny magazínu Musical-opereta zazní i v ikonické pražské Lucerně. „V šestnácti letech jsem zde vystupovala poprvé. Tenkrát jsem si myslela, že i naposledy. Letos se můj dětský sen stane skutečností! Budu mít svůj první samostatných koncert v Lucerně, kde zazpívám písničky nejen ze svého vánočního alba,“ raduje se zpěvačka.

Výjimečné setkání spojené s koncertem je připraveno i na druhou adventní neděli (10. prosince) na nádvoří romantické Tvrze Divice. Samotný koncert podtrhne atmosféra vánočního trhu a rozsvícení vánočního stromu. K dispozici budou mimo jiné stánky s jídlem, horkými nápoji, ohřívače a mnohé další. „Odjakživa miluju Vánoce. Ráda se v období adventu a svátků setkávám s blízkými a milými lidmi. Přesně v to doufám i v rámci turné. Věřím, že si to diváci užijí stejně jako my na jevišti,“ komentuje šňůru Monika Absolonová.

Turné navazuje na vloni vydané stejnojmenné vánoční CD. Disk obsahuje kromě jiného i populární vánoční písně, které v češtině dosud nezazněly. Monika jej věnovala všem, co jsou stále jako ona dětmi a samozřejmě svému synovi Tadeášovi. Mezi písněmi jsou i klasické melodie jako Padá sníh, Hodně štěstí, Bílé Vánoce, či Tichá noc a Chtíc, aby spal. Původními českými texty je opatřili Rudolf Kubík a Kryštof Marek. Ten je mimo jiné autorem hudby a textu k jedinému duetu na CD (Zlatý sníh), který zpěvačka nazpívala s Karlem Gottem.

Ceny Musical-opereta, foto: Pavel Křivánek

Tour Až do nebes 2017
9. prosince 19:00 Ostrava, Dům kultury města Ostravy
10. prosince 17:00 Divice, okr. Louny, Tvrz Divice
13. prosince 19:00 České Budějovice, Metropol
14. prosince 18:00 Vítězná, kostel Huntířov
18. prosince 19:00 Praha, Velký sál Lucerna
20. prosince 19:00 Brno, Laser Show Hall Bobycentrum