Hudební scéna MdB

Hudební scéna MdB

29. dubna 2017 bude mít na Hudební scéně Městského divadla Brno premiéru zbrusu nový muzikál Milana Uhdeho, Miloše Štědroně a Karla Cóna s názvem Viky kráčí za štěstím. Podívejte se na obsazení.

Viki Bouzková by mohla být šťastná – má spokojené manželství, milujícího muže a krásnou dceru. Ale Viki šťastná není… Zatímco její manžel Láďa chce jen klid a pohodlí, Viki touží po vzruchu, vznětech a silných emocích. Zkrátka po „muži s jiskrou“. A tím se pro ni stane Marek Bašta, populární zpěvák a saxofonista, který se do Viki zamiluje na první pohled, šplhá za ní v noci po okapu a zve ji na dekadentní večírky se svou skupinou Sex-tety. Viki cítí, že Marek je muž, který je jí souzen a který dává jejímu životu konečně onu vytouženou jiskru – přestože jí ho rozmlouvají přátelé, dcera i Markova bývalá milenka… Žijící klasici brněnského hudebního divadla Milan Uhde a Miloš Štědroň přicházejí po trojici adaptací klasických literárních děl napsaných pro MDB (Nana, Červený a černý, Divá Bára) tentokrát se zcela jinou látkou – hravou, nápaditou komedií ze současnosti v kabátě jazz-bluesového muzikálu.

Milan Uhde, Miloš Štědroň, Karel Cón: Viki kráčí za štěstím

Režie: Juraj Nvota

Hudební nastudování: Dan Kalousek

Dirigenti: Dan Kalousek, Martin Procházka

Choreografie: Jaroslav Moravčík

Scéna: Tomáš Rusín

Kostýmy: Zuzana Štefunková-Rusínová

 

Osoby a obsazení:

Viki Bouzková: Lucie Bergerová

Láďa Bouzek: Jiří Ressler

Marek Bašta, muž s jiskrou: Petr Štěpán

Doktor Stašek, sexuolog: Aleš Slanina

Malášková, uklízečka: Viktória Matušovová

Tereza, dcera Bouzkových: Svetlana Hruškociová, Kristýna Daňhelová

Felix, papoušek: Jakub Przebinda

Dorka, Jindra, Lucka, Saša, Vanda, Toňa: Hana Kováříková, Renáta Mrózková, Ivana Odehnalová, Katarína Ptáčková, Barbora Remišová, Eliška Skálová

a další

 

Ilustrační foto: Repro redakce