Už jen třikrát v tomto roce se Divadlem Na Prádle rozezní tóny undergroundové rockové opery Johnatana Larsona, která se v našem prostředí uvádí pod názvem Miluj, žij a plať – RENT! Ve velmi vydařeném českém překladu Milana Malinovského se od loňského prosince odehrála ve spíše nepravidelných intervalech jen hrstka repríz, proto na první plánovaná představení v této sezóně a zároveň poslední v tomto kalendářním roce mizí lístky rychlostí blesku.

Hraje se v symbolických termínech, a to 17. 11., v Den boje za svobodu a demokracii dokonce dvakrát, v 14:00 a 19:00. Odpolední představení je tudíž výborná příležitost i pro přespolní, kterým v jiných případech ujíždí poslední spoje domů. Další možnost vidět tento muzikál je ve Světový den boje proti AIDS, tedy 1. 12. od 19:00.

Pro svou hudební kvalitu i sílu výpovědi je RENT často srovnáván s nejslavnějšími tituly newyorské Broadwaye, kritiky byl oceněn jako „nejlepší původní muzikál od roku 1950“. Inspiraci Pucciniho Bohémou nezapře, přesto si zachová svou jedinečnost a výjimečnost. Vypráví nezapomenutelný příběh lásky mladého kytaristy a barové tanečnice, vypráví o přátelství, láskách, ztrátách, přáních i zklamáních. Vypráví o tom, že právě láska, je nejlepší způsob jak odměřit čas a lidskou existenci. RENT je zkrátka příběh, na který se nejde jen dívat – musíte jej prožít. A pozor – i v Praze se hraje za doprovodu živé kapely!

V hlavních rolích se představí Roman Tomeš, Tomáš Vaněk či v alternaci pak Michaela Horká a Michaela Doubravová. Těšit se můžete také např. na Vendulu Příhodovou, Laca Hudce, Tomáše Novotného a další nadějné mladé tváře české muzikálové scény.